ÖZLÜ ULUSAL BASINA HEDEFLERİNİ ANLATTI

Gündem 26 Nisan 2019 15:47
Videoyu Aç ÖZLÜ ULUSAL BASINA HEDEFLERİNİ ANLATTI
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü A Haber kanalı canlı yayınına konuk oldu. Seçim süreci ve belediye başkanlığı döneminde yapacağı çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Özlü, vaatlerinin hepsini gerçekleştirmek için çalışacaklarını belirtti. Göreve gelir gelmez ilk iş olarak mali disiplin tedbirlerine ağırlık verdiklerini vurgulayan Özlü, aynı parayla daha fazla iş yapmayı hedeflediklerini söyledi.

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde ipi göğüsleyerek Düzce Belediye Başkanlığı'na seçilen 65. Hükümet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Şükrü Sert ile birlikte A Haber canlı yayınına konuk oldu. Seçim süreci ve sonrası hakkında bilgilerin aktarıldığı yayında açıklamalarda bulunan Başkan Özlü, Düzce için yeni bir dönemin başladığının altını çizdi.

"Düzce bu seçimde de bu geleneği bozmadı"

Seçim sürecinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler paylaşan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzceliler'in kuruluşundan itibaren AK Parti'nin en büyük destekçisi olduğuna dikkat çekerek, şunları kaydetti: "Düzce 2002 yılından itibaren kurulduğu günden bu yana AK Parti'ye en çok destek veren illerin başında gelir. Düzce bu seçimde de bu geleneği hiç bozmadı, yine AK Partimize en büyük desteği veren illerden birisi oldu. Bu konuda özel gayretlerimiz de oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın Düzce Belediye Başkan adayı olarak benim adımı açıklamasının ardından aralık ayı başında çalışmalara başladık.

İlk olarak partimize geçmiş dönemde hizmet etmiş, gönül vermiş, emek vermiş eski partilimizi ziyaret ettik. Onlarla beraber hareket etmeye çalıştık. İkincisi parti içi konsolidasyonu çalışmasını tamamladık. Yine bu seçimde sosyal medyaya çok önem verdik. Partimizin geleneklerine uygun bir şekilde listelerimizde kadınlarımıza ve gençlerimize çok yer verdik. Gerçekten Düzce'de belediye meclisi ve il genel meclisine baktığımızda diğer partilerle mukayese ettiğimizde listesinde en fazla genç ve kadın aday olan ve seçilebilir durumda olan tek parti AK Partidir. Dolayısıyla bu başarımızı teşkilatımızla, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla birlikte çalışarak elde ettik. Bugün çok mutluyuz."

"Düzce'de kazanan Cumhur İttifakı'dır"

Seçim sonuçlarının önemli bir istatistiğe işaret ettiğini söyleyen Başkan Özlü açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: "Belediye meclisinde çoğunluğumuz var. Yine AK Parti'nin ittifaksız seçime girdiği iller arasında kendisinden sonra ikinci adayla arasındaki en büyük farkı oluşturan üçüncü ildir Düzce. Yani ikinci adayla seçimi kazanan AK Parti adayı arasında en fazla fark atan birinci Adıyaman, ikinci Tokat üçüncü il Düzce'dir. Hatta Türkiye'nin batısında birinci, Türkiye genelinde üçüncü ildir. Düzce'de toplamda baktığımızda kazanan Cumhur İttifakı'dır. İlçelere baktığımızda aslında karşı ittifaaj giden bir belediyemiz yok. Kendi içimizde aslında kazanan biz olduk."

"Ziyaret bizim için de sürpriz oldu"

Seçim süreci ve sonrasında Düzce'ye yapılan üst düzey ziyaretler hakkında da konuşan Başkan Özlü, son olarak kendisini ziyaret eden son Başbakan ve eski Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın ziyaretiyle söze başladı. Özlü, "Binali Yıldırım bey, benim Başbakanımdır. Kendisi ile kabinede yaklaşık iki yıl birlikte görev yaptık. Çok sevdiğim parti büyüğümüzdür. Ben aslında kendilerinden bir randevu talep etmiştim. Bu talebime cevaben arandığımda özel kalem müdürü "Biz geliyoruz" dedi. Bizim için bir sürpriz oldu, kendisine çok müteşekkirim. Ben çok sevdiğim saydığım, değerli bir büyüğümüzdür. Aslında seçim kampanyası sürecinde değerli bakanlarımız desteğe geldi, bunlar arasında İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli, Ulaştırma Bakanımız hepsi bizlere destek oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum." dedi.

"İlk Girişimler Mali Disipline"

Düzce Belediye Başkanlığı görev süresince yapacağı işlerden de söz eden Başkan Özlü, vaatlerin hepsini gerçekleştirmek için çalışacaklarını belirtti. Başkan Özlü, "Seçim kampanyası sürecinde bir proje kitabı yayınladık. Bu projelerin hepsini hayata geçireceğiz. Ancak ilk olarak yapacağımız mali disiplin tedbirleridir. Mali disiplin tedbirlerindeki temel amacımız şudur; aynı parayla nasıl daha fazla iş yapabiliriz? Diyelim ki 10 liramız var, bununla nasıl 20 liralık iş yapabiliriz? Biz bu amacı taşıyoruz." şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri