ÖZLÜ ÇAY-SİMİT TOPLANTISI’NDA KONUŞTU: GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ!

Gündem 16 Aralık 2018 15:01
Videoyu Aç ÖZLÜ ÇAY-SİMİT TOPLANTISI’NDA KONUŞTU:  GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ!
A
a

AK Parti Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü, Düzce’de bulunan yerel ve ulusal medya temsilcilerinin bir araya geldiği “Çay-Simit Toplantısı”na katıldı. Düzce’nin sorunlarına ortak akılla çözüm getirmeyi hedeflediklerini söyleyen Özlü, “Temel prensip olarak yapacağımız her işi analiz ve etüt edeceğiz. 10 kez düşünüp 1 adım atacağız ve geri adım atmayacağız. Her işin altında detaylı bir fizibilite olacak.” dedi.

Düzce’de görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcileri tarafından her hafta bürokrat, yerel yönetici, siyasetçi ya da iş dünyasından bir ismin konuk edildiği Çay-Simit Toplantısı’nın bu haftaki konuğu AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü oldu.

Düzce Belediyesi Kent Park içerisinde bulunan Kusursuz Kafe’de gerçekleştirilen buluşmada Özlü’ye eşi Onur Özlü de eşlik etti.

Düzce’nin bir cazibe merkezi olması için hep birlikte çalışacağız”

“Çay-simit” grubunun gerçek basın emekçileri grubu olduğunu söyleyen Özlü konuşmasına şu sözlerle başladı:

“Çay-simit grubu aslında gerçek basın emekçilerinin grubu. Haberlerin koşturulduğu, haberlerin takip edildiği, toplandığı, analiz ve servis edildiği, işini yapan arkadaşlarımız grubu. Benim açımdan gerçek basın emekçisi arkadaşlarımız. Önümüzde 4 ay içinde sizlerle çok defa bir arada olacağız. Bu süreci birlikte yürüteceğiz. Ben, belediye başkan adayı olarak, bakanlık yapmış bir kardeşiniz olarak Düzce’yi ortak akılla yönetmeye gayret edeceğim. Sizlerin pozitif önerilerinizi dikkate alacağız. Düzce’nin bir cazibe merkezi olması için hep birlikte çalışacağız.”

Orta akılla Düzce’nin sorunlarına çözümler getireceğiz”

Belediye başkan adaylığının açıklanmasının ardından ilk yaptığı şeyin planlama yapmak olduğunu kaydeden Özlü, şöyle konuştu:

“Bu süreci nasıl yürüteceğiz, nasıl bir kampanya yürüteceğiz, Düzceliler’e Düzce için ne yapacağımızı söyleyeceğiz oldu. Yani planlama yapmak oldu. Bu planlamada ilk durak basınımızın değerli mensupları oldu. Bu aslında yerel basına verdiğimiz önemin bir göstergesidir. Dolayısıyla bir planlama yaptık ve uyguluyoruz. İlk ziyaret ettiğimiz kesim yerel basındı. Sonraki hafta sivil toplum kuruluşlarımız ile bir araya geleceğiz. Orta akılla Düzce’nin sorunlarına çözümler getireceğiz. Ben şunu çok arzu ediyorum, Düzce’de hep birlikte bir yerel başarı hikayesi oluşturalım. Düzce’nin kendisinin oluşturduğu bir başarı oluşturalım ve tüm Türkiye’ye örnek kılalım.”

10 kez düşünüp 1 adım atacağız ve geri adım atmayacağız”

Yerel basından çok büyük beklentisi olduğunu ifade eden Özlü, “Yerel basın algının oluşmasına katkı sağlıyor. Özellikle yaptıklarımızla, yapacaklarımızla kamuoyundaki algının birbiri ile uyması lazım. Ne yapıyorsak kamuoyunda o algının oluşması lazım. Bizim beklentimiz yapılanların toplumla buluşmasına katkı sunmaları. Düzce’nin kalkınmasına katkı sunmalarını istiyoruz. Temel prensip olarak yapacağımız her işi analiz ve etüt edeceğiz. 10 kez düşünüp 1 adım atacağız ve geri adım atmayacağız. Her işin altında detaylı bir fizibilite olacak. Bunu da sadece işin uzmanları ile değil, işin kullanıcıları ile birlikte de yapacağız. Yani işi üretenlerle tüketenlerin ortak aklıya bir işi yapacağız.” dedi.

İlk ele alacağımız konu Düzce Belediyesi’nin finansman sorunudur”

Konu Düzce Belediyesi’nin borçlarına geldiğinde ise Özlü, şöyle konuştu:

“Düzce Belediyesi’nde çözeceğimiz ilk konu finansman konusudur. Çünkü parasız bir şey olmaz. İlk ele alacağımız konu Düzce Belediyesi’nin finansman sorunudur. Burada Ankara ve İstanbul’da yaptığım görüşmeler de oldu. Kaynakları etkin ve verimli kullanacağız. Varsa bir takım delikle kapatacağız. Yeni kaynaklar bulmaya çalışacağız. Ankara ve İstanbul’daki ilişkilerimizi kaynak bulma noktasında değerlendireceğiz.”

Özlü konuşmasının ardından, Kusursuz Kafe’de çalışan engelli bireylerle sohbet etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri