ÖZLÜ “ULAŞIM MASTER PLANI YAPILACAK”

Gündem 13 Şubat 2019 17:42
Videoyu Aç ÖZLÜ “ULAŞIM MASTER PLANI YAPILACAK”
A
a

Seçim çalışmaları kapsamında, taksici esnafı ile bir araya gelen AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, Düzce’nin kanayan yarası haline gelen trafik sıkıntısını gündemine aldı. “Ulaşım Master Planlaması” adı altında bir proje üzerinde çalıştıklarını dile getiren Özlü, seçilmesi halinde ana caddelerden, ara sokaklara kadar uzanan bir çalışma yapacaklarını duyurdu. Ayrıca taksicilerin duraklarını sağlıklı bulmadığını söyleyen Özlü, “Seçimden sonra gözden geçireceğiz” dedi.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde, çalışmalarına ara vermeden devam eden AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, taksici esnafıyla bir araya geldi. Taksi duraklarını tek tek gezen Özlü, taksicilerle çay içip sohbet etti. Özlü, ziyaretlerin ardından kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.
 “Bu dağılımı gözden geçireceğiz”
Taksicilerin sıkıntılarını dinlediğini söyleyen Özlü, şu ifadeleri kullandı: “Arkadaşlarımızı ziyaret ettim ve dertlerini dinledim. Birkaç konu var. Bunlardan bir tanesi, Düzce’deki taksi duraklarının dağılımıyla ilgili. İnşallah, seçimden sonra bu dağılımı gözden geçireceğiz. İhtiyaç olan yerlerde, ihtiyaç duyulduğu miktarda taksi durağı oluşturacağız.”
 “Kulübelerin çok sağlıklı olmadığını düşünüyorum”
Taksicilerin sorunlarını çözme uğraşında olacağının sinyallerini veren Başkan Adayı Faruk Özlü, taksi kulübelerine de değinerek şunları söyledi: “Kulübelerin çok sağlıklı olmadığını düşünüyorum. İçerisinde bir lavabonun ve mutfağın olacağı büyüklükte olmalıdır. Dolayısıyla bunları seçimden sonra gözden geçireceğiz. “
 “‘Ulaşım Master Planlaması yapıyoruz”
Düzce’nin büyük sıkıntılarından biri olan trafik keşmekeşine de değinen Özlü, bu alanda çalışmalar yapıldığını şu şekilde duyurdu:“Bir ‘Ulaşım Master Planlaması’ yapıyoruz. Bu planlamada, Düzce’deki trafik akışı, en ana caddelerden, en dar sokaklara kadar, planlanacak ve gözden geçirilecek. Bu ‘Ulaşım Master Planlaması’ Düzce’deki trafik akışını kesintiye uğratmadan sağlayabilecek ölçekte olacak.”
 “Viyadük inşa edeceğiz”
Özlü, Kervan Kavşağı’nda yaşanan trafik tıkanıklığına ilişkin açıklamasında ise şu ifadelere yer verdi: “Ben bu konuya çalıştım. Altgeçitten ziyade, viyadük ile bu sorunu aşacağız. Otogar civarında olduğu şekilde, iki mahallenin ortadan ayrıldığı noktada bir viyadük inşa edeceğiz. Bu şekilde şu anki sıkıntıyı aşacağız.”
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri