ÖZLÜ: MAALESEF DEDİKODUYLA SİYASET YAPILIYOR!

Gündem 4 Mart 2019 17:53
Videoyu Aç ÖZLÜ: MAALESEF DEDİKODUYLA  SİYASET YAPILIYOR!
A
a

AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve eski Bakan Dr. Faruk Özlü, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde düzenlenen çadır toplantısında seçmene projelerini anlattı ve destek istedi. MHP kanadından kendisine asılsız eleştiriler yönetildiğini belirterek, bu durum üzerinden değerlendirme yapan Özlü, “Maalesef siyaset yapma anlayışı okuyarak, çalışarak, araştırarak değil günlük söylem ve dedikodularla yapılıyor.” dedi.

AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve 65. Hükümet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, yerel seçim çalışmalarında mahallelerde yaptığı çadır toplantıları ile devam ediyor. Türkiye’de bir ilk olarak ‘Mahalle Sözleşmeleri’ vaadi ile seçmenin karşısına çıkarak, başkan seçilmesi halinde sözleşmede yazan tüm maddeleri hayata geçirmeyi taahhüt eden Özlü bu kez Fevzi Çakmak Mahallesi’nde tek tek projelerini anlattı ve sorunları çözme sözü verdi. Özlü’ye Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ile belediye meclis üyesi adayları da eşlik etti. Çadırı dolduran kalabalığın sık sık alkışlarla desteğini gösterdiği toplantıda Başkan Adayı Özlü, mahallelerdeki coşkulu karşılama ve sıcak diyaloglardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 “Safların netleşmesi gerekiyor”
Programın ardından sorularımızı yanıtlayan Özlü, gerçekleştirilen program hakkında şunları söyledi:
“Bu akşam üçüncü toplantımızı düzenledik. Aziziye Mahallesi, Çay Mahallesi ve son olarak Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeydik. Çok coşkulu bir kalabalık vardı. Burada yine görüşlerimizi açıkladık. Projelerimizi anlattık. Neden insanların AK Parti’ye oy vermesi gerektiğini anlattık. Bu akşamki toplantıda safların netleşmesi gerektiğini ifade etmeye çalıştım. Siyasal bir analiz yaptım. Güzel bir teveccüh vardı. Çadır toplantılarımız devam edecek.”

 “Güzel bir teveccüh var”
Sayılı günler kalan seçimler öncesi izlenimleri hakkında da konuşan Belediye Başkan Adayı Özlü, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ben üç aydır dolaşıyorum. Sanayi Çarşısı, merkeze ve köylere kadar her yerde AK Parti’ye ve şahsıma karşı güzel bir teveccüh var. Bu güzel teveccühün 31 Mart günü oya dönüşmesini bekliyorum. Hiçbir sıkıntı yok. Hiçbir yerde bir tepkiyle karşılaşmadım. Gayet güzel gidiyor.”

“Düzce’den hiç kimsenin iş almadığı doğru değildir”
MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın ‘Bakanlık yaptı ama bir Düzceli’yi bile işe almadı’ söylemlerinin doğru olmadığını söyleyen Özlü, şunları kaydetti:

‘’Ben bunu cevap olarak söylemiyorum ama devlet tecrübesi olan kişilerin devlette liyakata önem vermesi gerekir. Düzce’den hiç kimsenin iş almadığı doğru değildir. Kendisi kimya mühendisi olan Alparslan Murat Yıldız Düzceli’dir. Hem liyakat şartlarını biliyor hem de Düzceli olması sebebiyle kendisini daire başkanı yaptım. Başka şartları taşıyan Düzceli olsa onları da işe alırdım.  Murat Yıldız halen sanayi bakanlığında daire başkanıdır.’’
“Maalesef siyaset yapma anlayışı okuyarak, çalışarak, araştırarak değil günlük söylem ve dedikodularla yapılıyor.” ifadelerini kullanan Özlü, bu durumun Düzce’de çok yaygın olduğunu vurgulayarak, söylemlerini noktaladı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri