ÖZLÜ: KÖKTEN ÇÖZÜM BULMAK ZORUNDAYIZ

Gündem 15 Kasım 2019 16:59
Videoyu Aç ÖZLÜ: KÖKTEN ÇÖZÜM BULMAK ZORUNDAYIZ
A
a

Düzce Belediyesi elektronik kartlı su sayacı uygulamasını başlatmaya hazırlanıyor. Belediye Başkanı Faruk Özlü, belediyenin su tahakkuk ve tahsilatlarını daha verimli hale getirmek amacıyla su sayaçlarını ön ödemeli kartlı sayaçla değiştirmeyi gündemlerine aldıklarını açıkladı. Düzce'de kartlı sisteme geçişi hızlandırmak için depozito bedelinin alınmaması ve su tüketiminde mevcut tarifeden indirimli su kullanılması gibi teşviklerin devreye sokulması planlanıyor.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü Asar Suyu Parojesi ve su sayaçlarının ön ödemeli sisteme taşınması konularında toplantı düzenledi.

Asar Suyu projesinin son durumu görüşüldü
Şehrin merkezinden geçen Asar Suyu çevresinde yapılacak rekreasyon projesinin detayları konusunda Proje Ofisi personeli ile bir araya gelen Başkan Özlü, alana uygulanacak projenin son hali üzerine değerlendirmelerde bulundu. Başkan Özlü proje uzmanlarına hızlı bir şekilde çalışmaları yönünde talimat verdi.Aynı toplantının devamında Düzce Belediyesi'nin su borçlarından kaynaklanan alacakları konusunda Mali Hizmetler yetkilileri ile görüşen Başkan Özlü, birçok şehirde uygulandığı üzere Düzce'de de hem vatandaşların biriken su borçları nedeniyle mağdur olmaması hem de belediye alacaklarının ortadan kaldırılması için ön ödemeli sisteme geçilmesi amacıyla çalışılmasını istedi.

"Borçlar hem vatandaşı hem de belediyeyi zora soktuyor"
Su borçlarının hem vatandaşı hem de belediyeyi zora soktuğunu belirten Başkan Özlü, "Biz vatandaşımızı zorlayacak kurum değiliz. Ancak bu şehrin bir alt yapısı var, sunulan bir hizmet var. Bu hizmetin bakımı, onarımı yenilenmesi var. "Sudan para alınmaz, en pahalı suyu kullanıyoruz" diyenler var. Bunu daha önce açıkladım; bölgede en ucuz su kullanan biziz. Vatandaş biriken borçları ödemekten kaçınıyor, gelin bu borçları yapılandıralım, gerekirse taksitlendirelim. Ancak buna kökten çözüm bulmak zorundayız. Şimdi zaten tüm abonelerin ön ödemeli sayaç sistemine geçmesi için çalışıyoruz. Bunu tercih etmeleri için teşvikler düşünüyoruz. İnşallah biraz sabır ve anlayış ile her şey daha güzel olacak" dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri