ÖZLÜ 'İSPATLARSA ÇEKİLİRİM'

Gündem 12 Mart 2019 17:51
Videoyu Aç ÖZLÜ 'İSPATLARSA ÇEKİLİRİM'
A
a

Yerel seçimler öncesinde siyaset arenası iyiden iyiye ısınmaya başladı. Özlü-Küçük arasında günlerdir süren ‘Proje’ atışmasında söylemler yerini iddialı çıkışlara bıraktı! Millet İttifakı Düzce Adayı Ömer Küçük ilk mitinginde Özlü için “Mehmet Keleş’in projelerini iptal ettirdi” dedi, hızını alamadı bir de Öncü TV’deki programın videosunu paylaştı. Tüm bu gelişmelere sessiz kalmayan AK Parti Adayı Faruk Özlü ise “Bu projelerden herhangi birini iptal ettirdiğime dair belge, kanıt varsa ben çekileceğim.” diyerek kendisine olan güvenini gösterdi. Aynı şekilde iddialarını ispatlayamaması halinde Küçük’ün de seçimden çekilmesini istedi.

31 Mart yerel seçimleri öncesinde çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamaya kararlı olan AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve eski Bakan Dr. Faruk Özlü bu kez Kızılay Meydanı esnafını ziyaret etti. Meydandaki tüm dükkanları tek tek dolaşıp destek isteyen Özlü’ye, Celal Kasapoğlu da eşlik etti. Özlü, esnaf ve vatandaşlardan yerel seçimler için destek istedi. ‘Düzce’de her şey çok güzel olacak’ diyen Özlü, Kasapoğlu ile birlikte çok çalışacaklarını söyledi.
“Bu seçimden olumlu bir sonuç olacağımızdan emin olduğumu söyleyebilirim”
Özlü, gezisi sırasında çalışmalara ilişkin bir değerlendirmede bulundu. Özlü, şöyle konuştu: “Bugün (dün) çarşı merkezdeyiz. Gerçekten çok büyük bir teveccüh var bize ve partimize karşı. Bu seçimlere bu teveccühün sandığa yansıyacağını düşünüyoruz. Bu seçimden olumlu bir sonuç olacağımızdan emin olduğumu söyleyebilirim.”
Özlü, birkaç gündür Düzce siyasetini kızıştıran konuya da cevap verdi. İYİ Parti-CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük geçtiğimiz pazar günü yaptığı miting sırasında, “Mehmet Keleş’in projelerini durduran Özlü, yine aynı projelerle vatandaşın karşısına geçti” söylemlerini, eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in, Öncü TV’de yayınlanan Kitabın Ortasından programında söylediği “Benim projelerime engel oldu” videosu ile de destekledi.
“Kanıt varsa ben çekileceğim”
Bu konuya ilişkin “Doğrusu polemiğe girmek istemem” diyerek sözlerine başlayan Özlü, şu yanıtı verdi: “Ama ben dün akşam bir şey söyledim. Bu projelerden herhangi birini iptal ettirdiğime dair belge, kanıt varsa ben çekileceğim. İddia sahibinin ispatla mükellef olduğunu herkes bilir, ispatlayamazsa kendisinin çekilmesini söylüyorum.”
“Sokak muhabbeti ile siyaset olmaz, biz siyaseti bir üst kalite seviyesine çekmek için geldik”
Özlü son olarak, “Düzce siyasetinde ciddi bir bilgi kirliliği var. Dedikodu siyaseti var. Biz bu siyasete son vereceğiz. Herkes bilgi, belge, rakamla konuşacak. Öyle kahve muhabbetiyle, sokak konuşmasıyla değil, bilgi ve belgeye dayalı konuşacak. Hangi projeyi ne zaman ne şekilde iptal ettirdiğimi ispatlamaları gerekir. Sokak muhabbeti ile siyaset olmaz. Biz siyaseti bir üst kalite seviyesine çekmek için geldiğimizi, siyaset yaptığımızı her zaman söyledik. Arkadaşlarımızı ciddiyete davet ediyorum.” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri