ÖZLÜ: İŞÇİLERİMİZ İÇİN İYİLEŞMEYE GİTTİK

Gündem 21 Nisan 2021 14:01
Videoyu Aç ÖZLÜ: İŞÇİLERİMİZ İÇİN İYİLEŞMEYE GİTTİK
A
a

Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada belediye ile Hizmet-İş Sendikası arasında daimi işçileri kapsayan Toplu İş Sözleşmesinde iyileştirme yapılarak işçilerin enflasyona ezdirilmediği açıklandı. Ayrıca BELKA çalışanları için iş barışı sağlanması amacıyla 45 saat olan mesai saati 40 saat olarak yeniden düzenlendi.

Düzce Belediyesi’nden işçiler için yeni bir adım geldi. Belediye işçilerinin haklarını alabilmeleri için -İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesinde iyileştirmelere gidilmesi sağlandı. İşçilerin haklarını alarak daha iyi hizmet verebilmelerini sağlayan sözleşmeye göre belediye daimi işçilerine daha önce verilmeyen yakacak yardımı tekrar Toplu İş Sözleşmesi’ne eklendi.
Öte yandan daimi işçilerin Ramazan ayı gıda yardımı da nakde çevrilerek işçilerin istedikleri gibi kullanmaları sağlandı.
İŞ BARIŞI SAĞLANDI
Düzce Belediyesi iştirak şirketlerinden olan BELKA çalışanlarının da diğer işçilerle aynı mesai saatlerinde çalışmalarını sağlayan ek protokol de imzalandı. BELKA personelinin daha verimli ve etkin bir şekilde çalışması ve diğer personelle aynı mesai saatlerinde çalışmalarını sağlayacak düzenleme ile daha önce 45 saat olan mesai saati 40 saate indirildi. Böylelikle işçiler arasındaki iş barışı da sağlanmış oldu.
TÜM PERSONELİMİZE HAYIRLI OLSUN
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Belediye işçilerimiz gece gündüz demeden Düzce’mize ve Düzcelilere hizmet etmeye devam ediyor. Biz de personelimizin haklarını savunmak, onları enflasyona ezdirmemek için ülke ve belediye imkânlarını göz önünde bulundurarak bazı noktalarda iyileştirmelere gittik. 2021-2023 yıllarını kapsayacak bu sözleşmenin işçilerimiz ve aileleri için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ayrıca BELKA çalışanlarımızın da iş barışını sağlamak adına diğer işçilerimizle birlikte aynı mesai saatlerinde çalışmalarını sağladık. Tüm Belediye personelimize hayırlı olsun diliyorum” şeklinde konuştu.
Toplu İş Sözleşme törenine Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Başkan Yardımcısı Sinan İnan, Hizmet-İş Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz ve Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir katıldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri