ÖZLÜ: HEDEF 71 BİN TON İHRACAT

Gündem 25 Aralık 2019 17:30
Videoyu Aç ÖZLÜ: HEDEF 71 BİN TON İHRACAT
A
a

Düzce'nin bazaltı Rusya'nın yollarında kullanılacak. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce Belediyesi'nin öz kaynaklarının arttırılması ve bu kaynakların gelire dönüştürülmesi konusunda yaptığı çalışmalarda önemli bir anlaşmaya imza attı. Düzce Belediyesi iştiraki BELTAŞ A.Ş., Rusya'ya asfalt hammaddesi bazalt ihraç etmek üzere Transservice Denizcilik Şirketi ile sözleşme imzaladı.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce'nin öz kaynaklarını ticarete kazandıracak önemli bir girişime öncülük etti. Çınardüzü Taş İşleme Tesisi'nde yapılan inceleme sonrası BELTAŞ A.Ş.'nin uluslar arası ticarette öz kaynaklarını kazanca çevirecek anlaşma resmiyete döküldü. Bu doğrultuda Düzce Belediyesi iştiraki BELTAŞ A.Ş., Rusya'ya asfalt hammaddesi bazalt ihraç etmek üzere Transservice Denizcilik Şirketi ile sözleşme imzaladı. Anlaşma kapsamında Çınardüzü Taş İşleme Tesisleri'nden alınacak bazalt karayolu ile önce Ereğli'ye ulaştırılacak ve buradan gemiler ile Rusya'ya gönderilecek.

"Düzce'nin adını uluslar arası camiada duyuracağız"
Anlaşmanın içeriği ve süreç hakkında açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, "Düzce'nin adını uluslar arası camiada duyuracağız, öz kaynaklarımızı ülkemize ve hatta dünyaya ulaştıracağız demiştik. Globalleşmek için kendi kapasite ve yeteneklerimizi iyi okumamız gerekiyordu, biliyorsunuz Çınardüzü'nde belediyemize ait bir taş ocağı var. BELTAŞ şirketimize bağlı bu şantiyede ürettiğimiz asfalt hammaddesi bazaltı Rusya'ya ihraç etmek üzere sözleşme imzaladık. Dolayısıyla bu hammaddeyi yalnızca çevre illere değil artık yurtdışına ulaştırmaya başlıyoruz. Şimdi burada üretilen bazalt karayolu ile Ereğli limanına ulaştırılacak, oradan da deniz yolu ile Rusya'ya ulaştırılacak. Hedefimiz 71 bin ton bazalt ihracı yapmak, aynı zamanda tesisimizin aylık üretim kapasitesini de 50 bin tona çıkarmak için çalışmalara başladık." şeklinde konuştu.


"İlk sözleşme miktarı 71 bin ton"
Başkan Özlü ayrıca şunları kaydetti: "İlk sözleşme miktarı 71 bin ton. 2023 yılına kadar hedef 500 bin ton bazalt ihraç etmek. Ayrıca Çınardüzü Bazalt Ocağı'mızdan elde edilen ürün Rusya resmi makamlarınca tüm laboratuvar tetkiklerinden geçmiş olup Rusya resmi mercilerinin tedarik portföyüne katılmıştır."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri