ÖZLÜ: DURAKLARDA BEKLEME SÜRESİ KISALACAK

Gündem 24 Ocak 2020 17:28
Videoyu Aç ÖZLÜ: DURAKLARDA BEKLEME SÜRESİ KISALACAK
A
a

Düzce Belediyesi, 17 Aralık 2019 tarihinde yapılan ilk ihalede talipli çıkmaması üzerine Toplu Taşıma Hizmetinin özelleştirilmesi amacıyla yeniden ihale düzenleyecek. 6 Şubat'ta yapılacak ihale için gerekli şartlar açıklanırken, geçici teminat tutarı 256 bin 200 TL olarak belirlendi. Başkan Faruk Özlü, bu özelleştirme sayesinde halkın duraklarda bekleme süresini kısaltmayı ve araç sefer sayısını sıklaştırmayı hedefliklerini bildirdi.

Toplu Taşıma Sisteminin Özelleştirilmesi ihalesi teknik şartnamede yapılan düzenlemelerle yeniden ilana çıktı. İhale; "Belediye sınırları içinde bulunan mahalle ve mücavir alanlar dahilindeki güzergahlarda Toplu Taşımacılık Esaslarına Dair Yönetmelikte belirtilen hükümlere göre, rotasyonlu olarak (mevcut yüklenicilerle beraber) asgari özellikleri teknik şartnamede belirtilen 122 adet araca 10 yıl süreliğine çalışma hakkı verilmesi" olarak tanımlandı.

"Toplam araç sayımız 122 olacak"
Özelleştirme süreci hakkında kısa bir açıklama yapan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, ulaşım sisteminde yaşanan sorunların tamamen çözüme kavuşturulacağı bir sistem için çalışıldığını belirterek, "İhale sonrasında yeni alınacak araç sayısı 114 olarak belirlendi. Buna ek olarak belediyemize ait 8 adet otobüs de ihaleyi alan firmaya kiralanacak. Bu şekilde hizmet verecek toplam araç sayımız 122 olacak. Bu özelleştirme sayesinde vatandaşlarımızın duraklarda bekleme süresini kısaltmayı, araç sefer sayısını sıklaştırmayı ve oturarak seyahat etmelerini sağlamayı hedefliyoruz." dedi.
Geçici teminat tutarı 256 bin 200 TL
Kapalı Teklif Usulü Artırma yöntemi ile Düzce Belediyesi Encümen Salonunda 6 Şubat Perşembe günü saat 14:00'de yapılacak ihaleye katılmak isteyenler, 256 bin 200 TL değerindeki geçici teminat tutarını yatıracak ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünde ihale şartnamesini mesai saatlerinde görebilecek ya da belli ücret karşılığında temin edebilecek. İhaleye katılım için gerekli belgeler ihale tarih ve saatine kadar sıra numaralı alındı belgesi karşılığında Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim edilecek.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri