ÖZLÜ 'BAŞKANLARIN YETKİLERİ ARTACAKTIR'

Gündem 12 Şubat 2019 11:23
Videoyu Aç ÖZLÜ 'BAŞKANLARIN YETKİLERİ ARTACAKTIR'
A
a

AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, mahalle gezilerine devam ediyor. Merkez Akpınar Mahallesi’ne giden Başkan Adayı Özlü, burada coşkulu bir şekilde karşılandı. Tüm güçlerini Düzce için kullanacaklarını söyleyen Özlü, yeni sistemde belediye başkanlarının görev ve yetkilerinin artacağının sinyallerini vererek vatandaşlardan destek istedi. Özlü, ‘Her mahallenin sorunları farklı. Hepsi için tek tek neler yapacağımızı 23 Şubat’ta açıklayacağız’ dedi.

‘Yeni sistemde başkanın yetkileri daha fazla olacaktır’
Ak Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü, seçim çalışmaları kapsamında ikinci tur mahalle ziyaretlerine başladı. İlk durağı merkeze bağlı Akpınarlar Mahallesi olan Özlü, ilk tur gezilerinde mahalle sandık yönetim kurulları ve mahalle başkanları ile bir araya gelerek rapor hazırlamıştı. 56 mahalle için ayrı ayrı notlar alan Özlü, Akpınarlar Mahallesi’nde coşkuyla karşılandı. Burada yaptığı konuşmada 31 Mart yerel seçimlerinin önemine vurgu yapan Özlü, ‘Yeni sistemde belediye başkanının yetkileri daha fazla olacaktır. Tüm gücümüzü, enerjimizi Düzce için harcayacağız" dedi.
Özlü sözlerini şöyle sürdürdü; "Çalışmalarımın hepsini uzmanlara soracağım, bir kentsel dönüşüm mü uyguluyoruz önce uzmanlara soracağım ve onların yapacakları projeleri bu projeden kim istifade edecekse onlara göstereceğim, yani sizlere göstereceğim. Sizlerin onayladığı ve sizlerin uygun gördüğü projeleri hayata geçireceğim. Endişeniz kesinlikle olmasın."
Sistem değişikliğine dikkat çekti
‘Eskiden parlamenter sistem vardı. Şimdi  Cumhurbaşkanlığı Hükümet sitemi var ve bu sisteme göre yapılan ilk Belediye Başkanlığı seçimi. Belediye Başkanının görevi daha fazla olacak" diyen Özlü, Akpınar mahallesi sakinlerinden destek istedi. Her mahalle için hazırladığı projeleri 23 Şubat’ta açıklayacağını tekrarlayan Özlü, ‘Geçen buraya geldiğimde bana dediniz; buradaki en büyük sorun işsizlik. İş arıyoruz iş istiyoruz dediniz. Bu sorunu da çözeceğiz" şeklinde konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri