ÖZLÜ: AKÇAKOCA BİR TÜRKİYE MARKASIDIR

Gündem 8 Haziran 2018 16:52
Videoyu Aç ÖZLÜ: AKÇAKOCA BİR TÜRKİYE MARKASIDIR
A
a

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, toplu açılış törenine katılmak üzere dün Akçakoca’ya geldi. Özlü, Akçakoca meydanında düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı açıklamada, Akçakoca’nın gelişmekte olan bir kent olduğunu belirterek, “Akçakoca bir Türkiye markasıdır. Bütün işadamlarımızla, girişimcilerimizle, belediyemizle ve vatandaşlarımızla birlikte Akçakoca markasını yükseltmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri kapsamında yoğun olarak vakit ayırdığı Düzce’de bu kez rotasını Akçakoca’ya çevirdi. Bir dizi açılış ve programa katılmak üzere dün Akçakoca’ya gelen Özlü, ilk olarak toplu açılış törenine katıldı. Özlü’ye burada AK Parti Milletvekili Fevai Arslan, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, AK Parti Milletvekili Adayı Numan Çabuk ve çok sayıda partili eşlik etti.

Bize düşen görev, Akçakoca’yı tüm dünyaya tanıtmak”
Akçakoca‘da Kent Meydanı ve İstiklal Harbi Anıtı, Mavi Bayraklı Plaj, Bebek Bakım Odaları, Yöresel ürün Stantları, Şehit Ercan Çelik Semt Sahası, Sokak Sağlıklaştırma Alanı,Taksi Durakları ve iki kahve dükkanının açılışının yapıldığı törende konuşan Bakan Özlü, şunları kaydetti: “Bizler bu tarz tesislerde şehitlerimizin adını sonsuza kadar yaşatacağız. Batı Karadeniz’in incisi olarak gördüğümüz Akçakoca, her bakımdan büyük potansiyeli olan bir ilçemizdir. Bu potansiyel sayesinde Akçakoca’da gözle görülür bir potansiyel başlamıştır. Akçakoca, kendi kabuğuna sığmayan, sürekli gelişmek ve büyümek isteyen bir şehir konumuna yükselmiştir. Örneğin; Akçakoca özellikle yaz aylarında kendi nüfusunun üç dört katı misafir ağırlıyor. Böyle bir yükün üstesinden gelmek çok önemli bir başarıdır. Bu noktada bize düşen görev bu gözbebeği ilçemizi tüm dünyaya tanıtmak, ilçe ekonomisini daha büyük boyutlara ulaştırmak için yeni çalışmalara imza atmaktır.

Akçakoca bir Türkiye markasıdır”
Değerli arkadaşlar şunu da ifade etmek isterim ki Akçakoca bir Türkiye markasıdır. Bütün işadamlarımızla, girişimcilerimizle, belediyemizle ve vatandaşlarımızla birlikte Akçakoca markasını yükseltmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Belediyemizle çağın gerçekleştirdiği modern anlayışı hayata geçiriyoruz. Yapacağımız yatırımlarla Akçakoca’nın turizm, kültür, sanat, spor ve sanayi altyapısını güçlendiriyoruz.”

Hizmetler devam edecek ama verdiğiniz destekten daha fazlasını istiyoruz”
AK Parti Milletvekili Fevai Arslan ise şu ifadelerde bulundu: “Biz ekip olarak çalıştık. O ekibini iyi çalıştırdı ve bu hizmetler meydana geldi. Ben hizmet anlayışının devam etmesini diliyorum. Biz 2 buçuk yılda bir hazzı, bir lezzeti daha yaşadık. Siyaseten bize bir bakan nasip oldu daha doğrusu bir bakan abisi nasip oldu. Onunla birlikte siyaset yapmayı çok güzel yaşadık. Hizmetler çok daha hızlandı, çok daha hareketlendi, çok daha ileri boyutlara ulaştı. Bundan sonrada ilerlemeye devam edecek. İşte bunu korumak için siyaset bir bayrak yarışıdır. Zaman gelir biz bayrağı devrederiz ve bulunduğumuz yerde hizmete devam ederiz. Biz uzun yıllar beraber siyaset yaptık, beraber hizmet ettik. Bundan ben çok keyif aldım. Yaptığım her hizmetten de arkadaşlarımla birlikte gurur duydum, memnun oldum. Yapılacak hizmetler devam edecektir ama bugüne kadar verdiğiniz desteğin biraz daha fazlasını istiyoruz. Düzce, il olduğundan beri nasıl dışarıya oy vermediyse şimdiki seçimlerde de vermeyecek inşallah sizlerin sayesinde 3-0 diyorum.”

Bakan Özlü, Çabuk için bilet kestirdi
Açılış töreninin ardından, Akçakoca esnafını gezen Özlü, yaklaşan seçimler için destek isterken hatırlarını sormayı da ihmal etmezken ilginç bir de olay yaşandı. Bir otobüs firmasını ziyaret eden Özlü burada, AK Parti Milletvekili Adayı Numan Çabuk için 24 Haziran saat 19.05 gidişli Akçakoca-Ankara bileti kestirdi.Özlü ziyaretin ardından ilçede projeleri devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Daha sonra AK Parti ilçe teşkilatı ve belediye meclis üyeleriyle istiare toplantısı gerçekleştiren Özlü, ardından ilçede düzenlenen iftar yemeği programına katıldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri