ÖZLÜ: “NAKİL İŞLEMLERİNDE HASSAS DAVRANDIK”

Gündem 12 Temmuz 2021 13:52
Videoyu Aç ÖZLÜ: “NAKİL İŞLEMLERİNDE HASSAS DAVRANDIK”
A
a

Cedidiye Meydan Projesi ve Kent Estetiği Projesi uygulama çalışmaları nedeniyle zarar görmemeleri için nakilleri gerçekleştirilen ağaçlar yeni yerlerinde kök salmaya başladı. Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yeni yerlerinde yeşillenen ağaçların rutin bakımlarını sürdürüyor.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ‘Şehrin Kalbinde Büyük Dönüşüm” sloganıyla başlattığı vizyon projeler kapsamında şehir merkezinde çalışmalar sürüyor.
Cedidiye Meydanı ve İstanbul Caddesi’ndeki ağaçların çalışmalar kapsamında sökülmesi bazı kesimlerin ‘ağaç katliamı’ yapıldığını öne sürmesine neden olmuştu. Yeşil konusunda hassas davran Düzce Belediyesi ise bölgede bulunan ağaçları il dışından bir makine getirterek çalışmalardan zarar görmemeleri için söktürüp Melen Su Park’a nakletmişti.
Cedidiye Meydan Projesi ve Kent Estetiği projesi kapsamında Mart ayında taşınan ağaçlar, nakledildikleri alanlarla kök salarak yeşillenmeye başladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yeni yerlerine uyum sağlayan ağaçların bakımlarını aksatmadan yapıyor.
“NAKİL İŞLEMLERİNDE HASSAS DAVRANDIK”
Nakilleri gerçekleştirilen ağaçlar ile ilgili bilgi veren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Cedidiye Meydan ve Kent Estetiği projelerimizin ön hazırlıkları öncesinde ağaçlarımızın nakillerini gerçekleştirdik. Ağaçlarımızın nakillerini ve bakımlarını hassasiyetle takip ederek hiçbir ağacın zarar görmemesi için çaba harcadık. Ağaçlar yeni yerlerine uyum sağlayarak yeşillenmeye başladı. Cedidiye Meydan Projesi ve Kent Estetiği projeleri kapsamında yeni ağaçlandırma çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Düzce Belediyesi olarak ağaç konusundaki hassasiyetimiz devam edecektir” ifadelerini kullandı.  

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri