ÖZLÜ, ‘İSTANBULLU YATIRIMCIYI DÜZCE’YE NASIL ÇEKERİZ?’ DİYE SORDU

Siyaset 21 Ekim 2021 14:35
Videoyu Aç ÖZLÜ, ‘İSTANBULLU YATIRIMCIYI DÜZCE’YE NASIL ÇEKERİZ?’ DİYE SORDU
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’de ek 15 bin istihdam sözünü tutmak için çalışmalarına devam ediyor. Özlü, ülke ekonomisinin bel kemiği kenti olan İstanbul’a giderek İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’ı ziyaret etti. Ziyarette Düzce’nin sanayi potansiyeli masaya yatırılırken ziyarette İstanbullu sanayicileri Düzce’ye çekmek noktasında neler yapılabileceği de konuşuldu.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, geçtiğimiz ay Öncü TV’de katıldığı Kitabın Ortasından programında 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi projesiyle ilgili son durumu Sadullah Ünsal’a anlatmıştı.
 
15 bin istihdam sözünü hatırlattı
OSB’lerde boş yer ve fabrika kalmadığını belirten ve seçim öncesi verdiği 15 bin istihdam sözünü hatırlatan Özlü, “İnanın hiç boş yer yok. Çilim daha başlamadan doldu. 1. OSB dolu. Bizim Düzceliler’e bir sözümüz vardı. Dedik ki biz OSB’lerde toplam 15 bin kişiye istihdam sağlayacağız. Şu anda OSB’lerdeki toplam istihdam 7 bine yakın. Bir o kadar daha olması lazım. Çilimli ve Akçakoca’da OSB’leri hayata geçireceğiz. 1. OSB’yi de tarım arazisi olmayan bölgeleri kapsayan bir genişleme programı yaptık.” demişti.
 
‘Tarım arazileri kalacak ve fındık ve kavaklıklar proje içinde’
Civar köyde yaşayanların tarım arazilerini içine alan bir programdan endişe etmesiyle ilgili de konuşan Başkan Özlü, “Burada fındık ve kavağı tarımdan saymıyoruz. Domates, biber, marul eken kardeşlerimizin arazileri kalacak ama fındık ve kavak olan araziler de dahil olmak üzere 1. OSB’yi genişletme programımızı başlattık. Şu anda Tarım Bakanlığı’nda kamu yararı kararı alınması aşamasında. İnşallah bu günlerde çıkacak. Eli kulağında.  Buradaki temel yaklaşım istihdamla ilgili. Düzce’de iş arayan çok sayıda vatandaşımız var.” ifadelerini kullanmıştı.
 
İstanbul’da önemli görüşme
Düzce istihdamına katkı sunacak adımların atılması için görüşmelerini arttıran Başkan Özlü, son olarak ülke ekonomisinin bel kemiği kenti olan İstanbul’a giderek İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’ı ziyaret etti.
 
Özlü, yatırımcılara yönelik projelerini anlattı
Dünya ve Türkiye’nin ekonomik gündeminin değerlendirildiği toplantıda Özlü ve Bahçıvan karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Başkan Özlü, Düzce ekonomisi ve sanayisi hakkında Bahçıvan’a bilgi verdi. Düzce’nin sanayide söz sahibi illerden biri olması için çalıştıklarını kaydeden Özlü, belediye olarak Düzce’deki sanayi sektörlerinin Türkiye ekonomisine daha fazla katkı sağlaması ve yeni yatırımcıları kentlerine çekmek için gerçekleştirdikleri projelerden bahsetti.
 
Kurumlar arası işbirliği yapılacak
Sıcak bir havada gerçekleşen ziyarette İstanbullu sanayicileri Düzce’ye çekmek noktasında neler yapılabileceği de konuşulurken bunun için kurumlar arası iş birliğinin geliştirilmesi konusunda mutabık kalındı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri