ÖZLÜ, “HER FİDAN BİZDEN SONRAKİ NESİLLERİN GELECEĞİ”

Gündem 22 Mart 2021 15:26
Videoyu Aç ÖZLÜ, “HER FİDAN BİZDEN SONRAKİ NESİLLERİN GELECEĞİ”
A
a

Düzce Belediyesi, Kuzeybatı Çevre Yolu Çamköy mevkiindeki yonca kavşağında ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarına başladı. Dikilen zeytin ağaçlarıyla kavşağa yeni bir görünüm kazandırıldı.

Düzceli iş insanı Refik Kuruoğlu’nun katkılarıyla güzelleştirilmeye başlanan Çamköy mevkii yonca kavşakta binden fazla ağacın dikim süreci devam ediyor. Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler,  Ege bölgesinden getirilen zeytin ağaçlarını da kavşağın belirli noktalarına dikti.
YÜZLERCE AĞACI DÜZCE TOPRAKLARINA KAZANDIRIYORUZ
Zeytin ağacının refah, barış ve bereketin simgesi olduğunu belirten Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Düzce’miz için üretme, şehrimizi güzelleştirme çabası içindeyiz. Geleceğe yönelik fikir ve projelerimizi tek tek hayata geçiriyoruz. Tabii bu süreçler hep zamana dayalı” dedi.
“HER FİDAN BİZDEN SONRAKİ NESİLLERİN NEFESİ”
“Yeşile, doğaya ve çevreye önem veren bir anlayışa sahibiz” vurgusu yapan Özlü, “Düzce’mizin her bölgesinde ağaçlandırma çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Toprakla buluşturduğumuz her fidan bizden sonraki nesillerin geleceği, nefesi.  Özellikle şehrimizin iklim koşullarına ve toprak yapısına uygun olarak ekimini gerçekleştirdiğimiz ağaçlandırma çalışmaları ile Düzce güzel bir yeşil alana daha kavuşmuş olacak” cümlelerini kullandı.
BİNDEN FAZA AĞAÇ DİKİLDİ
Çamköy mevkiinde de binden fazla ağacın toprakla buluşturulduğunu açıklayan Özlü, “Bunların içinde Ege bölgesinden getirdiğimiz zeytin ağaçları da mevcut. Tabi bu kadarla sınırlı kalmayacağız. Düzce’mizin geleceğine yatırım yapmaya; peyzaj ve ağaçlandırma çalışmalarımıza farklı bölgelerde devam edeceğiz. Bu süreçte Düzce için her zaman yanımızda olan, desteklerini esirgemeyen değerli iş insanı Refik Kuruoğlu’na Çamköy mevkiin de yaptığımız çevre düzenlenmesindeki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri