ÖZLÜ: “72 MİLYON ZEYTİN AĞACI DİKTİK”

Gündem 12 Haziran 2017 11:47
Videoyu Aç ÖZLÜ: “72 MİLYON ZEYTİN AĞACI DİKTİK”
A
a

Gümüşova Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel iftar programında konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Bizim dönemimizde tam 72 milyon zeytin ağacı dikilmiştir. Yaklaşık 100 milyon zeytin ağacı sayısını 172 milyona çıkardık. Teşekkür edilmesi gereken bir siyasi kadroyuz” dedi.

Gümüşovalılar ve AK Partili siyasiler iftar yemeğinde bir araya geldi. Gümüşova Belediyesi tarafından ilçede bulunan kapalı pazaryerinde düzenlenen geleneksel iftar yemeğine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, gençlik ve kadın kolları başkanları, partililer ile Gümüşovalı vatandaşlar katıldı.İftar sonrasında yaptığı iftar konuşmasında zeytinlik alanlarla ilgili ulusal basında pek çok habere konu olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Referandum sonrasında büyük emeklerle hazırladığımız ve ülkemizin geleceğini yakından ilgilendiren üretim reform paketini meclis komisyonlarına sunup geçmesini sağladık. Son olarak meclis genel kurulunda görüşmeye başladık. Ancak muhalefet partilerinin bazı milletvekilleri ve manipüle ettikleri çeşitli medya organları tasarıyı öylesine sabote ettiler ki sanki bizler zeytinlik karşıtı bir kanun çıkaracakmışız gibi bir hava oluştu. Bizim dönemimizde tam 72 milyon zeytin ağacı dikilmiştir. Yaklaşık 100 milyon zeytin ağacı sayısını 172 milyona çıkardık. Teşekkür edilmesi gereken bir siyasi kadroyuz. Teşekkür edilmesi gereken siyasi kadroya sanki zeytinlikleri yok edecekmiş gibi davranmak gerçekten iyi niyetle bağdaşır bir durum değil. Bugüne kadar Türkiye'de ki zeytinlik sahalarının verimliliklerinin arttırılması, sahalarının geliştirilmesi yönünde bu çevrelerden bana öneri gelmedi” diye konuştu.

Katar Ambargosu İle Müslümanları Sınıyorlar
Katar'da yaşanan sıkıntılara değinen Özlü şöyle konuştu:"Son 6 yıldır Ortadoğu'da yani yakın ve uzak İslam coğrafyasında yaşanan gelişmeler esasen bir büyük şuura sahip olmamız gerektiğini ortaya koyuyor. Ülkemizin güçlenmesinden rahatsız olan söz konusu merkezler 2013 gezi olayları ile birlikte başlayan AK Parti hükümetini yıkma çabalarına açıktan destek verdikleri gibi 17-25 Aralık sürecine ve birçok insanımızın şahadetine mal olan 15 Temmuz kalkışmasına tüm demokratik değerleri ayaklar altına almak pahasına en ufak bir ses çıkarmamışlardır.”

AK Parti’den sonra yeni Türkiye var
Son olarak güçlenen bir Türkiye olma yolunda hızla ilerleme kaydedileceğini vurgulayan Özlü, müttefiklerle birlikte yola devam edileceğinin mesajın verdi.Bakan Özlü, “Mübarek Ramazan ayında hangi Müslüman ülke ambargolardan Müslüman halkın etkileneceğini bile bile böyle bir yönteme başvurabilir. Aramızda ki kadim kardeşlik ilişkilerinden rahatsız olan kişiler dindaş Suudi ve diğer ülkelerin damarlarına basarak Müslüman ülkeleri sınamak istemektedirler. İnşallah bu krizi en rasyonel bir şekilde çözeceğiz. Müttefiklerimizle birlikte yolumuza devam edeceğiz. Emperyalist güçler geçtiğimiz yıllarda ki gibi oturduğu yerde oturan bir Türkiye istemektedirler. Etliye sütlüye dokunmayan bir ülke olmamızı istiyorlar. Bunun yeni Türkiye için kabul edilebilir olduğunu söylememe gerek yok. Bir eski Türkiye vardı, AK Parti’den sonra yeni Türkiye var. Yeni Türkiye bu tür ülkelerin beklentilerini karşılamayacak.”Gümüşova’daki iftar yemeğinde AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir tüm Gümüşovalılara teşekkür ettiği konuşmasını şöyle sürdürdü:“Soframıza bereket kattınız. Sizlerle birlikte bu iftar yemeğinde birlikte olmak çok değerli ve önemli. Rabbim Kandillere ve Ramazan Bayramına erişmemizi sağlasın. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap ise Gümüşovalılara kendilerini yalnız bırakmadığı ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün katılmasından dolayı teşekkür konuşması yaptı.

 

 

 

1000
icon
İBOGEMİCİ 14 Haziran 2017 17:41

ÜLKEDEKİ FİDAN YETİŞTİRİCİLERİNİN 15.SENEDE YETİŞTİRDİĞİ ZEYTİN FİDANI SAYISI KAÇ ACABA,MERAK EDİYORUM.72.MİLYON FİDANIN KAÇBİN DÖNÜME DİKLDİĞİNİ BİLİYORMU ACABA..NEDEN O ZAMAN BU MİLLET AĞAÇ KESEN,ORMAN KATLEDEN OLARAK BİLİYOR İKTİDARI.. TARIM BAKANI KONUŞACAĞINA,ZEYTİNİN TARIM BAKANLIĞI KOMİSYONUNDA ELE ALINACAĞINA.NEDEN SANAYİ BAKANLIĞI KOMİSYONUNDA GÖRÜŞLÜYOR.NEDEN.BU ÜLKENİN TARIM BAKANI,NECİ,ZEYTİN ÜRETİCİSİNE NEDEN SAHİP ÇIKMAZ.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri