ÖZEL EĞİTİM MERKEZİ EĞİTİME HAZIR ÇELEBİ’DEN KATKI SAĞLAYANLARA TEŞEKKÜR

Gündem 12 Şubat 2019 14:13
Videoyu Aç ÖZEL EĞİTİM MERKEZİ EĞİTİME HAZIR ÇELEBİ’DEN KATKI SAĞLAYANLARA TEŞEKKÜR
A
a

Beyaz Ay Derneği Düzce Şubesi Başkanı Nurullah Çelebi’nin girişimleri ve Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ile Hayırsever İşadamı Hacı Hidayet Türkseven’in büyük katkılarıyla Düzce yeni bir özel eğitim okuluna kavuştu.

2016’nın Eylül ayında dönemin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve il protokolünün katıldığı törenle temeli atılan Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi taşınma aşamasına geldi. Projenin mimarlarından Çelebi bugün merkez önünde kaydettiği videoda kent için önemli bir ihtiyaç olan ve özel çocuklara eğitim hizmeti verecek merkez için yer bağışında bulunup inşaatına destek veren Türkseven’e şükranlarını iletti.

28 Eylül 2016’da temeli atıldı

Tarihler 28 Eylül 2016’yı gösterdiğinde Düzce için çok önemli bir projenin temeli atıldı. 3-15 yaş grubundaki otistik çocukların eğitim-öğretim görmelerini sağlamak üzere faaliyet gösteren Otistik Çocuklar Eğitim Merkezleri (OÇEM)'nden birinin Düzce'ye de kazandırılması için çalışmalar başladı.

Vali Dağlı ve Hayırsever Türkseven büyük katkı sağladı

Düzce’de engelli bireyler için önemli projelere imza atan, ‘Kusursuz Kafe’ başta olmak üzere özel vatandaşların sosyal hayata daha fazla katılması için faaliyetlerde bulunan Beyazay Derneği Düzce Şubesi Başkanı Nurullah Çelebi bu kez rotasına otistik eğitim merkezini aldı. Bu doğrultuda girişimlere başlayan Çelebi ilk olarak soluğu Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın yanında aldı. Projesi dinleyen Vali Dağlı’dan ‘Sonuna kadar desteğiz, elimizden ne gelirse yapmaya hazırız’ yanıtını alan Çelebi’nin ikinci durağı ise hayırseverliği ile takdir toplayan Türkseven Ailesi’nin büyüğü Hacı Hidayet Türkseven oldu.

Hem yer bağışladı hem de inşaatına katkı sağladı

Düzce’ye otistik çocukların eğitimi için bir merkez inşa edilmesi için Türkseven’den destek isteyen Çelebi, umduğundan bile fazlasıyla karşılaştı. Türkseven sadece yer bağışında bulunmakla kalmadı, inşaat çalışmalarına da destek olma sözü verdi.

Protokolün katıldığı törenle temeli atıldı

Böylelikle yaklaşık 2.5 yıl önce dönemin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başta olmak üzere il protokolünün katılımıyla, sağladığı büyük katkılar dolayısıyla ‘Hacı Hidayet Türkseven’ adını alan Özel Eğitim Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nin temeli atıldı.

Merkezin inşaatı tamamlandı, taşınma aşamasına geldi

Merkez bağlı Koçyazı Mahallesi Metek TOKİ girişinde yapımı başlayan merkez 2 yıl gibi bir sürede tamamlanarak taşınma aşamasına geldi. Tamamen Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı hizmet verecek olan ve içerisinde havuz bulunan Türkiye’nin sayılı özel eğitim merkezleri arasında bulunan Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nin son durumunu yerinde görmek için bugün binayı ziyaret eden Beyazay Derneği Düzce Şubesi Başkanı Nurullah Çelebi, kendisine eşlik eden okula manevi destekleri büyük olan eğitimcilerden görüş alıp bu anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

“Adın ömür boyu bu okulda yaşayacak”

Videonun devamında bu merkezin kazandırılmasında büyük rol oynayan ve bu davranışıyla tüm iş insanlarına örnek olan Hacı Hidayet Türkseven’e seslenen Çelebi, şunları kaydetti:

“İlk ateşi Hidayet Amca yaktı. Allah Hidayet Amca’ma uzun ömürler versin. Hidayet Amca’cım işte eserin… Adın ömür boyu bu okulda yaşayacak.”

Öte yandan merkezin resmi açılışı 2019/2020 eğitim-öğretim döneminde yapılacak.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri