OYNAYARAK ÖĞRENDİKLERİNİ SERGİLEDİLER

Gündem 18 Şubat 2019 13:19
Videoyu Aç OYNAYARAK ÖĞRENDİKLERİNİ SERGİLEDİLER
A
a

Düzce Oyna Öğren Anaokulu tarafından düzenlenen etkinlikte, öğrencilerin bir dönem boyunca yaptıkları çalışmalar vatandaşlara sergilendi. Ufak yaşlarına rağmen geniş ufukları ile aldıkları eğitimin meyvelerini veren minikler, ritüel çalışmalarının örneklerini de bu etkinlikte sergiledi.

Düzce’de bir alışveriş merkezinde gerçekleştirilen sergide, Oyna Öğren Anaokulu öğrencilerinin bir dönem boyunca hayata geçirdikleri çalışmalar vatandaşlarla buluşturuldu. Çocukları hem eğlendiren, hem de eğiten bir anlayış sergileyen okulun, eğlenceli etkinlikleri sonucunda çıkan ve ziyaretçilerin beğenisini toplayan eserlerin sergilendiği bu etkinlikte, minikler derslerde yaptıkları çalışmaların bir benzerini de burada sergilediler. Dört ana başlık altında strateji, zeka, kas gelişimi ve sanatsal faaliyetler sergileyen küçükler farklı oyunlarla eğlence ve eğitimi birlikte yaşadı.

Farklı etkinlikler yapıyoruz”

Düzenli olarak etkinlikler gerçekleştirdiklerini dile getiren Oyna Öğren Anaokulu öğretmenlerinden Vildan Bayseç, gerçekleştirdikleri sergi hakkında şunları söyledi: “Bizim her hafta etkinliklerimiz oluyor. Farklı etkinlikler yapıyoruz. Haftada bir gün sanatsal etkinliklerimiz var. Haftada iki gün İngilizce eğitimimiz var. Her gün Kur’an dersimiz var. Bunların haricinde haftada bir gün robotik kodlama, müzik ve resim dersleri veriyoruz. Bugün de burada, birinci dönem yaptığımız etkinlikleri sergilemek amacıyla bir araya geldik. Bizi tanımayan, bilmeyenlere de kendimizi tanıtalım istedik.“

Dört farklı etkinlik yaptık”

Gerçekleştirilen etkinliğe ilişkin bilgi veren Oyna Öğren Anaokulu öğretmenlerinden Asu Aydın ise şu ifadeleri kullandı: “Dört farklı etkinlik yaptık bugün. İlk etkinliğimiz robotik kodlama, çocukların hem strateji, hem de zekâlarını geliştirecek, robot sistemiyle eğitimin nasıl verileceğini anlatıyoruz. İkinci etkinliğimizde kil var. Kasların gelişmesi açısından farklı etkinlikler ve şekiller çıkartmaları için, kil etkinliği yapıyoruz. Sonrasında ‘Dikkat Zekâ’ etkinliğimiz var. Burada da zekâ oyuncaklarıyla farklı oyunlar öğretiyoruz. Ebru sanatı ile etkinliklerimizi bitiriyoruz. Bu sanatta da hocamızın desteği ile farklı şekiller ve sanatlar çıkartıyoruz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri