OSB'YE İTFAİYE BİNASI KURULACAK

Gündem 13 Aralık 2019 17:19
Videoyu Aç OSB'YE İTFAİYE BİNASI KURULACAK
A
a

1. OSB'de faaliyet gösteren Teknorot Fabrikası'nda çıkan yangının ardından gündeme gelen sanayi bölgelerine müdahale merkezi kurulması konusunda Düzce'de ilk tohumlar atıldı. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce OSB yetkilileri ve TSO'nun da katılımıyla düzenlenen toplantıda çok sayıda sanayi işletmesinin bulunduğu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) içinde bir itfaiye birimi oluşturulması konuşuldu.

Geçtiğimiz günlerde Teknorot Otomotiv Ürünleri San. Tic. A.Ş.'de çıkan yangın sonrasında sanayi alanlarının riskli bölge olması nedeniyle bir dizi ek tedbirler alınması gündeme geldi.Bu kapsamda Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu, TSO Başkanı Tuncay Şahin ve Düzce OSB Genel Müdürü Aylin Özdemir bir masa etrafında toplanıp istişarelerde bulundu ve bir dizi kararlar aldı.Olası kaza riskleri, yangın ve doğal afetlerde sanayi bölgelerine müdahale hızının arttırılması konusunda OSB içine İtfaiye Hizmet Binası kurulması konusunda fikir beyan eden OSB ve TSO yetkilileri Başkan Özlü ile konunun detaylarını görüştü.

"Bu gibi durumlarda müdahalenin hızı çok çok önemli"
Başkan Özlü görüşme hakkında yaptığı açıklamada, sanayi alanlarının gerek maddi gerekse personellerinin karşılaşacağı olumsuz durumların ortadan kaldırılması açısından talebin önemli olduğunu belirterek, "Geçtiğimiz günlerde yalnızca Düzce'mize değil, ülkemize büyük bir katma değer sağlayan büyük bir fabrikada yangın çıktı. Bu gibi olaylar her yerde her zaman olabilir, kazadır yaşanabilir. Bu konuda itfaiyemiz ve çevre illerden gelen destek ile tüm ekipmanları ile olaya müdahale ederek yangını büyümeden kontrol altına aldı. Ancak bu bize bir şey gösterdi; bu gibi durumlarda müdahalenin hızı çok çok önemli. Elbette mevcut itfaiye personelimiz ekipmanımız yeterli ancak burada büyük bir Organize Sanayi Bölgesi var. Buraya da bir İtfaiye Müdahale Merkezi, bir birim oluşturmak için fikir alış verişinde bulunduk. Bu konuda çalışmalar yapacağız. Toplantıya katılan herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri