ONLARCA KİŞİ MAHSUR KALDI

Asayiş 18 Temmuz 2019 11:45
Videoyu Aç ONLARCA KİŞİ MAHSUR KALDI
A
a

Düzce'yi etkisi altına alan sağanak yağış Cumayeri'nde afete dönüştü. Dereler taştı, yollar kapandı, onlarca kişi ev ve araçlarında mahsur kaldı. Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, Öncü Haber'e özel yaptığı açıklamada, yolda mahsur kalanlar arasında il genel meclis üyelerinin de olduğunu bildirdi. Köy yolunu teslim alan sel yüzünden araçları ilerlemeyen İGM üyeleri için bölgeye belediyenin iş makinası gönderildi ancak yolların geçit vermemesi üzerine üyeler köydeki bir eve sığındı. Şu saatlerde su ve çamurla kaplanan yollarda çalışmalar tekrar başladı.

Gece saat 02.00 sularında Cumayeri Belediyesi’nin gönderdiği kepçe suyu aşarak mahsur kalan özel idare müdürü ve il genel meclisi üyelerine ulaşamadı. Kurtarılamayan özel idare müdürü ve il genel meclis üyeleri geceyi bir eve sığınarak geçirdi. Sabahın ilk ışıklarıyla kurtarılma çalışmaları tekrar başladı.
‘Personel gece bir eve sığındı’
Düzce İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal vatandaşlara ve personeline ulaşmaya çalıştıklarını söyleyerek şu ifadelerde bulundu:
“Saat 9’a kadar geçemedik. Mahsur kaldık. Taşlar yolu hep kapattı. Lastikli bir palet vardı geliyor şimdi. Onun peşinden devam etmeye çalışacağız ama bekliyoruz şuan. Arkadaşlara ulaşmaya çalışıyoruz. Paletli kepçe çalışamıyor burada lastikli kepçemiz var o geliyor. İlçe başkanımız Şaban Bey var, personelimiz hepsi heyelanı engellemek isteyen arkadaşlarımız orada mahsur kaldılar. Köyde vatandaşta var. AFAD’da şuan da ekip gönderiyor. Şuan da insanlar köye gitmeye çalışıyor.”
‘Harmankaya’da bulunan bir paletli iş makinamız devrilmiş’
Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu yaşanan afetle ilgili açıklamada bulundu. Koloğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Cumayeri Özel İdare Müdürü Ekrem Özdemir, İl Genel Meclisi Üyemiz Nazmi Çakıroğlu, Şaban Aksan şu anda Yeşiltepe Hattı’nda mahsur kaldılar. Kepçe gönderdik oraya onları kurtarmak için. Harmankaya’da bulunan bir paletli iş makinamız devrilmiş. Şu an için can kaybı yok. Mahsur kalanlar ve araçları suya gömülenler var. 2 metrelik menfezler tamamen kapandı. Yollar su altında. Belediyenin kepçeleri ile İl Özel İdaresi’ne destek oluyoruz. Yolların hepsi hasarlı durumda. En büyük hasar Karadere ve Harmankaya hatlarımızda.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri