ÖNEMİ GÜNDEN GÜNDE ARTIYOR…

Gündem 21 Nisan 2022 11:08
Videoyu Aç ÖNEMİ GÜNDEN GÜNDE ARTIYOR…
A
a

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Volta Motor arasında "Derslik, Atölye Yapımı ve Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalandı. Protokol kapsamında Volta Motor, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 5 derslik ve 1 atölye inşaatı, elektrikli araçlar atölyesinin donanımı yapacak.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, elektrikli araçlara olan ilgi günden güne artarken oluşacak personel ihtiyacını karşılamak amacıyla düğmeye bastı. Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı/Elektrikli Araçlar Dalı açılması için düğmeye basıldı.
Bu konuda işbirliği için de Düzce Valisi Cevdet Atay’ın onayıyla yapılan görüşmeler neticesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile elektrikli araçlar sektöründe üretim yapan Volta Motor ile protokol imzalandı. Protokol kapsamında Volta Motor tarafından okulda 5 derslik ve 1 atölye inşa edecek.
Elektrikli araçlar atölyesinin donanımı da firma tarafından yapılacak ve eğitimde işbirliği sağlanacak. Alanın öğrenci kabulüne başlamasıyla birlikte elektrikli araç alanında ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesiyle birlikte istihdamın da arttırılması amaçlanıyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri