ÖLÜM YOLUNA 'KAVŞAKLI' ÖNLEM

Gündem 11 Mart 2018 12:56
Videoyu Aç ÖLÜM YOLUNA 'KAVŞAKLI' ÖNLEM
A
a

Akçakoca'da sık yaşanan ölümlü ve yaralanmalı kazaların adresi olması nedeniyle kara nokta olarak nitelendirilen Ketmenli Sapağı için yeni bir çalışma başlıyor. Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, hastane inşaatı ile yoğunluğun artacağı sapak bölgesinde hayata geçirilecek akıllı kavşak projesi için ihale sürecinin tamamlandığını ve çalışmaların kısa sürede başlayacağını açıkladı.

Son yıllarda hem turizm hem de sağlık alanında yapılan yatırımlarla gelişimini sürdüren Akçakoca'da ulaşımın iyileştirilmesine dönük de harekete geçildi.Ölümlü kazaların sık yaşanmasına bağlı olarak Akçakoca’nın en riskli bölgelerinden biri kabul edilen Ketmenli Sapağı'nda yeni bir akıllı kavşak yapımına başlanıyor.Akçakoca Belediyesi Mart 2018 oturumunda gündeme gelen Ketmenli Sapağı'ndaki kavşak konusu ile ilgili son meclis toplantısında üyelere bilgilendirme yapan Başkan Yemenici, şöyle konuştu:

"4 yıldır takip ettiğimiz bir proje"
“Bir çok acıya neden olan bölgeye yapılacak hastane ile daha da önem kazanan Ketmenli çıkışına çok kapsamlı yan yolları ve alt geçitli bir akıllı kavşak tasarımı uygulanacak. 4 yıldır takip ettiğimiz bir proje. İhalesi yapılan kavşak için yakın zamanda çalışmalar başlayacak.”

"SGK ve Tarım Kredi bölgesine çıkış verilecek"
Akıllı kavşağın görüş mesafesi dikkate alınarak batıya kayacağını belirten Başkan Yemenici, SGK ve Tarım Kredi bölgesine çıkış verileceğini ifade etti. Yemenici, yol kodunun yükseltilerek arıtmalar, sanayi sitesi bölgesine giriş ve çıkışların projede yer aldığını belirterek, alt geçit ve menfezin de yapılacağı proje üzerinde şu anda karayolları uzmanlarının alan çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri