OLAN YİNE GARİBANA OLDU!

Gündem 28 Eylül 2018 17:02
Videoyu Aç OLAN YİNE GARİBANA OLDU!
A
a

Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz, fırıncı esnafının maliyetleri karşılamakta zorlandığını savunarak, 300 gramı 1 lira 50 kuruşa satılan ekmeğin gramajını 250 grama düşüreceklerini belirterek, “Fiyat değiştirilmeden sadece gramaj düşürülerek girdilerin bir kısmını karşılamak için yüzde 20 zam yapmış oluyoruz.” dedi. Ayrıca önümüzdeki ay itibariyle 1 TL olan 75 gram simidin fiyatını 1.25’e çıkaracaklarını açıkladı.

Öncü Medya Grubu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz, Türkseven Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Türkseven’e bundan sonraki yayın hayatında başarılar diledi.

Ekmeğe zam muhakkak olacak”
Ziyarette merak edilen konulara ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Korkmaz, un fiyatlarının artmasına bağlı olarak ekmeğe zam yapılıp yapılmayacağı konusunda tüketicileri üzecek açıklamalarda bulundu.Ekmeğe zammın kapıda olduğunu belirten Korkmaz, şunları dile getirdi: Neden olacağını söyleyeyim, un çuvalı 7. ayın 10'nunda 67 ile 72 lira arasındaydı. Şuanda da en uygun dediğimiz un 95 lira. 95 liralık unla da şuan biz yaptığımız ekmeği yapamıyoruz. Yerli buğday olduğu için 100 liradan 110 liraya kadar çıkıyor. Onun için mazota gelen zamlar SSK'ya gelen zamlar, susama gelen zamlar bunların tamamını topladığımızda yüzde 40 - 50 zam geliyor. Esnaf olarak da bizim ayakta kalmamız için de zam yapmamız lazım. Bizde burada yüzde 20 zamdan geçici olarak ve ayakta durmak için esnafımızdan müsaade istiyoruz. Şuanda Düzce’de 150 - 180 bin civarı ekmek üretiliyor. Ekmeğe zam muhakkak olacak. Fiyat değiştirilmeden sadece gramaj düşürülerek  girdilerin bir kısmını karşılamak için yüzde 20 zam yapmış oluyoruz. Yine fırıncıların fedakarlığı devam ediyor.” 

Simide 25 kuruş zam geliyor
Simit, poğaça gibi hamur işlerine zam yapılıp yapılmayacağı konusunda ise Korkmaz, şu açıklamalarda bulundu: “Fakirin kebabının durumu ne olacak güzel bir soru. Ramazan ayında susamın kilosu 8 liraydı. Sonra 10-11 lira oldu. Şuanda da 18-20 lira arasında oldu. Simitçide bunu bahçeden üretmiyor bir yerden alıp satıyor yapıyor. Eğer unlara zam gelmezse bizim de zam yapmamıza gerek yok. Şimdi 75 gram simidimiz vardı, Düzce’de 1 liraydı. Biz bunu hesap yaparak 90 gram için fiyatını 1,5 lira yapalım dedik. 90 gram olarak verdik esnaf odasına esnaf odasının onayı çıkmadı. Bizde önümüzdeki ay itibariyle simidi eski gramajı olan 75 gramda bırakıp, fiyatı da 1.25’e indireceğiz."

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri