OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI

Gündem 22 Haziran 2018 14:41
Videoyu Aç  OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI
A
a

İl Genel Meclisi 24 Haziran’daki seçimler öncesi Düzce’ye kurulacak ‘Bilim Merkezi’ için olağanüstü toplandı. Toplantıda Bilim Merkezi yapılabilmesi için gerekli olan 25 milyonluk ödenek ihtiyacı meclisten geçti.

24 Haziran’daki seçimler öncesi Düzce İl Genel Meclisi dün son kez olağanüstü gündemle toplandı. Düzce’de yapılacak çeşitli projelerin görüşüldüğü toplantının ana gündem maddesini ise Kalıcı Konutlar Bölgesi’nde kurulacak ‘Bilim Merkezi’ oluşturdu. Toplantıda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün girişimleri sonucunda Kalıcı Konutlar’a yapılması kararlaştırılan Düzce Bilim Merkezi için ödenek gerektiği vurgulandı. Konu görüşülmek için Plan ve Bütçe Komisyonu’na aktarılırken meclise verilen arada komisyon kararını verdi.

Bu 25 milyonluk ödenek de üç yılı içinde bölümler halinde ödenecek.”
Karar öncesi açıklamalarda bulunan Genel Sekreter Yardımcısı Selim Metin şu ifadelere yer verdi: “İl Özel idaresi ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TÜBİTAK arasında Düzce’deki Kalıcı Konutlar’da bulunan güreş alanına 11 bin metre kare bilim merkezi yapılmasıyla ilgili protokol imzalandı. TÜBİTAK, 2018 yılı için 3 milyon 800 bin liralık bir para gönderdi. 25 milyon liralık masrafın tamamını da TÜBİTAK karşılayacak. Bu ödenek bize gönderilecek ve işin süresi de üç yıl. Bu merkezin yapımı yaklaşık üç yıl ve bu sürede bitirilecek. Bu 25 milyonluk ödenek de üç yılı içinde bölümler halinde ödenecek. Bu konuda ihalenin yapılması için karar alınması gerekiyor ve bu yüzden toplandık.”

Komisyonumuzca uygun görülmüştür.”
Plan ve Bütçe Komisyonu’nun görüşmesinin ardından alınan kararla ilgili açıklamalarda bulunan Komisyon Üyesi Ömer Kenbil, şu şekilde konuştu: “İl Genel Meclisi’nde komisyonumuza iletilen karar komisyonumuzca görüşülmüştür. İlimizde yapılacak olan bilim merkezine ait ihalenin yapılabilmesi ve yıllar itibariyle ödenmesi gereken 24 milyon 919 bin 235 lira 6 kuruşluk ödeneğin ihtiyaç olduğu, 3 milyon 818 bin 180 liranın bulunduğuna geri kalan 21 milyon 105 bin 55 lira 6 kuruşluk ödeneğin bölünerek 2019, 2020, 2021 yıllarında eşit miktarda ödeneğin tahsis edileceği hususu komisyonumuzca uygun görülmüştür. Bu talebin karara bağlanması için İl Genel Meclisi’ne sunulmasına karar verilmiştir.” Konuşmaların ardından ihale yapılması kararı İl Genel Meclisi’ne oylamaya sunularak oy çokluğuyla karar verildi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri