OKULUM TEMİZ BELGELERİ YENİLENİYOR

Eğitim 6 Ağustos 2021 12:42
Videoyu Aç OKULUM TEMİZ BELGELERİ YENİLENİYOR
A
a

Düzce’de okullar yeni eğitim öğretim yılına hazırlanıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, salgın sürecinde öğrencilerin okullarda güvenli bir şekilde eğitim alması için getirilen Okulum Temiz Belgelerinin il genelindeki eğitim kurumlarında yenilenmesi için çalışma başlatıldığını duyurdu.

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde eğitim büyük oranda uzaktan eğitim faaliyetleriyle sürdürülse de yüz yüze eğitime geçiş sürecinde bir dizi önlem alınmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" çerçevesinde "Okulum Temiz" belgelendirme çalışmaları başlamış ve Düzce’deki okullar da denetimden geçerek, gerekli şartları taşıdıklarına dair belgelendirilmişti.
Düzce İl Mili Eğitim Müdürlüğü, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı yaklaşırken öğrencilerin güvenli ve salgın şartlarına uygun bir ortamda eğitim alabilmeleri için tüm okullarda belgelerinin yenilenmesi çalışmalarına başlandığını duyurdu. Bir yılın dolmasını beklemeden 23 denetçi, haziran ayında tüm okulları gezerek salgın tedbirlerini yerinde incelemeye başladı. Bu süreçte;  okulun ziyaretçi şartları, sınıf,  lavabolar, pansiyon ve diğer kısımların temizliği, salgın dönemine ilişkin vaka takibinin nasıl yapılacağı gibi hususlar dikkatle değerlendirildiği öğrenildi. Bu güne kadar 190 okulda tetkikler yapılırken öğretim yılı başlangıcına kadar tüm okullarda çalışmaların tamamlanacağı açıklandı.
Konuyla ilgili müdürlükten yapılan açıklamada, “2021-2022 Eğitim-Öğretim yılına başlayacak olan okullarımız, öğrencilerimizi "Okulum Temiz" belgelerini yenilemiş olarak karşılayacaklardır.” denildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri