OKUL DEĞİL, PROTOKOL BİNASI YAPILACAK

Gündem 9 Eylül 2018 17:08
Videoyu Aç OKUL DEĞİL, PROTOKOL BİNASI YAPILACAK
A
a

Azmimilli Mahallesi’nde bulunan Azmimilli İlkokulu’nun yıkılarak yerine yeni okul değil Düzce Valiliği Protokol Binası yapılacağını ileri süren Türk Eğitim Sen Düzce Şube Başkanı İsmail Şişman, “Düzce kamuoyu bu tarihi hatayı yapanları asla unutmayacak ve affetmeyecektir.” ifadesini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Düzce Valiliği tarafından Azmimilli Mahallesi’nde bulunan Azmimilli İlkokulu’nun prefabrik binasının yıkılarak yerine aslına uygun şekilde yeniden okul inşa edileceği açıklanmıştı. Yıkımı gerçekleştirilecek binayla ilgili Türk Eğitim Sen Düzce Şube Başkanı İsmail Şişman’dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Düzce Valiliği Protokol Binası yapılması planlanıyor”
Binanın yerine yeni okul değil Düzce Valiliği Protokol Binası yapılmasının planlandığını ileri süren Şişmen, okul yapılmamasının yanlış olduğunu savundu. Şişman, şu ifadelere yer verdi:“Düzce'nin en büyük mahallelerinden biri olan Azmimilli Mahallesi'nde bulunan Azmimilli İlkokulu  yıkılıyor, yerine ise Düzce Valiliği Protokol Binası yapılması planlanıyor. Yıkılan Azmimilli İlkokulu öğrencileri ise şimdilik Azmimilli Ortaokulu binasında ikili öğretime tabi tutulacak. Ayrıca Azmimilli İlkokulu binasının yapılacağı yer ve zaman konusunda hiçbir bilgi yoktur ve Düzce kamuoyu konuyla ilgili bilgilendirilmemiştir.”

Geçmiş hafızasını silmeye çalışmak tek kelime ile sorumsuzluktur”
Bu kararın bir sorumsuzluk olduğunu belirten Şişman, açıklamasını şöyle sürdürdü:“Düzce'nin her konuda olduğu gibi eğitim konusunda da geçmiş hafızasını silmeye çalışmak tek kelime ile sorumsuzluktur. Peki ne yapılmalıydı? Sorumluluk makamında olan mülki idareciler ve iktidar partisinin siyasi temsilcileri, Düzce'nin geleceğini planlarken bu sorumluluklarının gereğini bilinçli bir şekilde yerine getirmelidir. Azmimilli İlkokulu binası aynı yerine ve tarihi dokusuna uygun olarak yeniden ve acilen yapılmalıdır. Tek çözüm budur. Prefabrik bir okulun 18 yıl bekletilmesinin ayıbı ancak bu şekilde örtülebilir. Ayrıca ekonomik sıkıntıların olduğu bu dönemde yeni bir valilik binasına ihtiyaç var mıdır? Düzce kamuoyu bu tarihi hatayı yapanları asla unutmayacak ve affetmeyecektir. Unutulmamalıdır ki ülkemizin bugün içinde olduğu zor ve meşakkatli günlerin yegane sorumlusu bu ben yaptım oldu dayatmacılığıdır.”

 

1000
icon
Vatandaş 9 Eylül 2018 19:56

Azmmilli ilk ve ortaokulu eski yerindeaslına benzer isteriz,Dedelerimizin,Babalarımızın okulunu peşkeş çekilmesine karşıyız.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri