ÖKEV BAŞKANI TONYALI’DAN AÇIKLAMA

Gündem 26 Mart 2020 12:28
Videoyu Aç ÖKEV BAŞKANI TONYALI’DAN AÇIKLAMA
A
a

Öncü Kültür Eğitim Vakfı (ÖKEV) Başkanı Önder Tonyalı, Korona Virüsü tedbirleri kapsamında, Uzaktan Eğitim döneminin 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzaması ile ilgili bir mesaj yayımladı. Tonyalı mesajında, “Bu dönemde öğrencilerimizin eğitimlerinden geri kalmamaları için tüm yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizle var gücümüzle çalıştığımızı bilmenizi isterim.” ifadesini kullandı.

Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının 11 Mart'ta kamuoyuna açıklanmasının ardından, ülke genelinde tedbirler üst seviyeye çıkartılmış, bu tedbirler kapsamında, okullar tatil edilerek, uzaktan eğitim dönemi başlamıştı.
Dün akşam gerçekleşen Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile kameralar karşısına geçen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Uzaktan Eğitim döneminin 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatıldığını bildirdi.
Düzce ve Bolu’da özel okulları bulunan Öncü Kültür ve Eğitim Vakfı (ÖKEV) Yönetim Kurulu Başkanı Önder Tonyalı, konu ile ilgili sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayarak veli ve öğrencileri bilgilendirdi. Bu dönemde eğitim kurumlarındaki tüm öğretmen ve yöneticileri ile birlikte velilerin ve öğrencilerin yanlarında olduklarını belirten Tonyalı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Bildiğiniz üzere uzaktan eğitim dönemi 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatıldı. İnsanlara sağlığın ve özgürlüğün kıymetini şiddetli bir derecede gösteren bu dönemde öğrencilerimizin eğitimlerinden geri kalmamaları için tüm yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizle var gücümüzle çalıştığımızı bilmenizi isterim. Öngördüğümüz ve hazırlıklarını önceden yaptığımız bu süreçte ilk haftadan itibaren çok verimli ve sorunsuz bir şekilde eğitimimiz devam etmektedir. Okullarımıza 2020-2021 dönemi için kayıt yaptıran öğrenci adaylarımız da uzaktan eğitim sürecine katılabilmektedirler. Bu dönem boyunca tüm öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz sizlerle iletişim halinde olacaklardır. Sağlıklı günler dilerim.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri