ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK KAMPANYA

Gündem 14 Ocak 2019 09:36
Videoyu Aç  ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK KAMPANYA
A
a

İrfan Öztürk İlkokulu öğrencileri herkese örnek olacak bir etkinliğe imza atarak tüm Düzceliler’i atık yağları, atık yağ toplama kutularına bırakmaya davet etti.

1 litre atık yağ 1 milyon litre içme suyunu kirletiyor. Bu yağlar kısıtlı olan yer altı sularını içilemez hale getiriyor. Çöpe atılan atık yağlar toprağa sızıyor, nehirlere, göllere, denizlere ulaşarak kuşlara, balıklara ve diğer canlı türlerine zarar veriyor.
İrfan Öztürk İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, velileri ve Koçyazı Mahalle Muhtarlığı da tam da bu noktaya dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla önemli bir etkinliğe imza attı.
Öğrenci, veli ve muhtarlık defalarca kullanılarak polar sayısı yükselen ve kanserojen madde haline gelerek bağışıklık sistemine zarar veren atık yağların çevreye zarar vermemesi amacıyla, “Atık Yağları Toplama Etkinliği” düzenledi.
“Çevremize sahip çıkıyoruz.” diyen İrfan Öztürk İlkokulu Okul İdaresi, 4. sınıf öğrenci ve velileri, “Atık yağları çöpe, lavaboya değil belediyemizin atık yağ toplama kutularına bırakıyoruz. Duyarlı vatandaşlarımızı da çevremize sahip çıkmaya atık yağlarını atık yağ toplama kutularına bırakmaya davet ediyoruz.” ifadesinde bulundu.
Ayrıca okul, belediyenin önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan giysi toplama kumbarasına da katkıda bulundu. Öğrenci ve veliler, yardıma ihtiyaç duyan vatandaşların soğuk kış günlerinde biraz olsun ısınmaları ve yüzlerinde küçük bir tebessüm oluşması için evlerinde bulunan temiz ikinci el kıyafetleri giysi kumbarasına bıraktı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri