ÖĞRENCİ KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

Gündem 19 Şubat 2019 11:41
Videoyu Aç ÖĞRENCİ KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI
A
a

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Bilim ve Teknoloji Komisyonuna bağlı olarak çalışmalarını yürütecek olan Öğrenci Komisyonu’nun tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin, öğrencilere güvenin tam olduğunu ve onlara büyük görev düştüğünü belirtti.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Bilim ve Teknoloji Komisyonuna bağlı olarak çalışmalarını yürütecek olan Öğrenci Komisyonunun tanıtım toplantısı Düzce Teknopark'ta gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısına Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar, Bilim ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Murat Taştepe, Başkan Yardımcısı ve Düzce TSO Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Sivrikaya, Düzce TSO Meclis Üyeleri, MÜSİAD Düzce Şube Başkanı Vefa Pehlivan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, akademisyenler, paydaş kurumların temsilcileri ile çok sayıda öğrenci katıldı.“Yeni nesil fikirleri hızlı şekilde hayata geçireceğiz” Toplantının açılış konuşmasını yapan Bilim ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Murat Taştepe, komisyonun asıl amacının kuluçka merkezini öğrencilere açarak, yeni nesil fikirleri hızlı şekilde hayata geçirmek olduğunu söyledi. Taştepe, yapılanmanın genel itibariyle Teknopark içerisinde olmasının sebebinin ağırlığı bu bölgeye kaydırmak olduğunu belirtirken, komisyona destek veren tüm paydaş ve öğrencilere teşekkür etti.

“Öğrencilere güvenim sonsuz”

Taştepe'nin ardından kürsüye çıkan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin de bu komisyonla çok önemli hedeflere ulaşmayı amaçladıklarını, burada en önemli görevin öğrencilerde olduğunu söyledi. Şahin, öğrencilere güveninin sonsuz olduğunu, her sorunları için gerek komisyon üzerinden gerekse yüz yüze görüşme yapılabileceğini ifade etti. “Tüm kademelerimizle destek vereceğiz” Toplantıda konuşan MÜSİAD Düzce Şube Başkanı Vefa Pehlivan da dernek olarak komisyonun arkasında olduklarını, MÜSİAD'ın tüm kademeleriyle Bilim ve Teknoloji Komisyonuna destek vereceğini açıkladı. “Gençler ve iş insanları güzel bir sinerji oluşturacak” Komisyon toplantısında konuşan Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar, katma değeri yüksek ihracat yapılabilmesi, ülkenin dış ticaret açığının kapanabilmesi için teknolojiye ve bilime önem verilmesi gerektiğini belirterek, yapılan bu oluşumu kıymetli bulduklarını, burada yer alan gençler ve iş insanlarının güzel bir sinerji oluşturacağını da sözlerine ekledi. 


“Yaptığımız çalışmalara ışık tutacak”

Toplantıda söz alan Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenlerinden Bilgin Can da bu çalışmanın kendi yapmış oldukları çalışmalara ışık tutacağını ve öğrencilerinin daha da gayretle teknolojiye yöneleceğini söyledi. Can, bu komisyonun oluşması ve yapılanmasında kendilerine yer verilmesinden dolayı da çok mutlu olduklarını ifade etti.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri