FLAŞ HABER saat

OĞLUMUN KANI HARAM ZIKKIM OLSUN

Gündem 27 Haziran 2017 18:10
Videoyu Aç OĞLUMUN KANI HARAM ZIKKIM OLSUN
A
a

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki kalabalık, 'Adalet Yürüyüşü'nün Düzce kesiminde tepkilerle karşılaşmaya devam ediyor. Yaklaşık 2 yıl önce Yüksekova'da şehit olan Düzceli Piyade Er Cihan Aksarı'nın babası Cemal Aksarı da Adalet Korteji'nin geçişi sırasında tepkisini“ “Benim çocuğum şehit oldu. Hangi asker, hangi polis için böyle bir şey yaptınız.Ş…sizler. utanın utanın. Ben şehit babası olarak utanıyorum. Oğlumun kanı haram zıkkım olsun size“ diyerek gösterdi.

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, 13. günde Düzce kesiminde yürüyüşünü sürdürüyor. Üçköprü mevkiinde verilen günün ilk molasının ardından harekete geçen gruba Deniz Gezmiş'in ağabeyi Bora Gezmiş de katıldı. Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Ali Sirmen, Düzce Barosu avukatları, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ile Gezi olaylarında hayatlarını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel ve babası Şahap Korkmaz, Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm ve babası Sami Elvan ile Ethem Sarısülük’ün abisi Mustafa Sarısülük'ün de eşliğinde yürüyen Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, Üçköprü mevkiinde bir grubun protestosu ile karşılaştı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarını taşıyan grup Erdoğan lehine sloganlar atarak, yürüyüştekilere tepki gösterdi.
Yürüyüşün amacının tamamen farkındalık yaratmak olduğunu vurgulayan İnce, “adaletin yargı tarafından bağımsız ve tarafsız bir yargı tarafından sağlanması bizim talebimizdir.” ifadesini kullandı. Muharrem İnce adalet kavramının sadece yargıda değil toplum tüm kesimlerinde erozyona uğradığını da sözlerine ekledi. İnce, “Bu ülkenin okullarında adalet yok. Çocuklarımızın soruları çalınıyor. Bu ülkede iş dünyasında adalet yok. İhaleler yandaşlara veriliyor. Kamuda yükselmede adalet yok. Liyakat önemli değil, sadakat önemli. Bu ülkede mazotta adalet yok. Mesela çiftçinin aldığı mazotun fiyatıyla lüks yatlara alınan mazotun fiyatı aynı değil. Çiftçi daha pahalı mazot alıyor. Hiçbir yerde adalet yok. Toplumun çok çeşitli katmanlarından destek gördüğünün farkındayım inşallah hep birlikte yürüyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 
1000
icon
Menekşe 28 Haziran 2017 11:30

Saçmalığa bak ,mhpliyim ama sanki hükümetin başında CHP varmış gibi tepki vermek ne kadar cahilce, abicim sen tepkini hükümete yapacan gerçi yapamassın anında tıkarlar içrri dimi yemez

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri