ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Gündem 27 Kasım 2018 15:12
Videoyu Aç ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
A
a

Hamit Şerifoğlu Ortaokulu tarafından 81 ile yayılan “Ömer Halisdemir’e Mektuplar” yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kültür Merkezi’nde görkemli bir törenle ödüllerini alan öğrenciler, Halisdemir’e yazdıkları mektupları da okumayı ihmal etmedi.

Düzce Hamit Şerifoğlu Ortaokulu tarafından Türkiye genelinde Şehit Ömer Halisdemir’e mektup yazan öğrenciler arasından yapılan yarışmada dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi. 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir için mektup yazan öğrencilerin arasında yapılan değerlendirme sonucu dereceye giren öğrenciler hediye almaya hak kazandı. Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, 15 Temmuz Şehidimiz Ufuk Baysan’ın annesi Hanife ve babası Ramazan Baysan, Hayırsever Mehmet Şerifoğlu, Hamit Şerifoğlu idareci ve öğretmenleri ile dereceye giren öğrenciler katıldı. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda, 15 Temmuz konulu kısa film izlendi.

Başkan Ay’dan öğrencilere, “Şehidimizin anne babasının ellerini öpmeden gitmeyin” tavsiyesi
Konuşmasına, “Türk milleti çadırda doğar ve at sırtında ölür.” sözünü hatırlatarak başlayan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, şunları kaydetti:“’Türk milleti çadırda doğar ve at sırtında ölür’ diye bir tabir var. Biz bu ülkeyi kurarken Balkanlar’da, Kafkaslar’da, Ortadoğu’da, Sarıkamış’ta 1 haftada 90 bin şehit verdik. Çanakkale’de 150 bin şehit verdik. 1’inci Dünya Savaşı’ndan başlayarak yaklaşık olarak 1 milyon şehit vermişiz. Bunu sadece Çanakkale’yle, Sarıkamış’la değerlendirmeyelim. Biz geçmişimize baktığımızda hepimizin ailesinde muhakkak şehit vardırdı. Biz bugün burada Ömer Halisdemir’in anısına toplanmış bulunuyoruz. O Türkiye’nin bir abidesi.”Ayrıca, Ankara Gölbaşı Özel Harekat Merkezi’nde şehit olan 15 Temmuz Şehidimiz 4. Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysan’ın anne ve babasının da salonda olduğunu hatırlatan Başkan Ay, öğrencilere, “Ödüllerinizi aldıktan sonra şehidimizin anne ve babasının ellerini öpmeden ayrılmayın buradan.” tavsiyesinde bulundu.

Film senaryolarındaki kahramanlığı milletimiz canıyla kanıyla gösterdi”
İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, ödül töreninde yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “15 Temmuz’daki darbe girişimde insanımızın göstermiş olduğu kahramanlık özellikle iletişim çağının gelişmesinin etkisiyle tüm dünyada görüldü. Bazılarının, bazı milletlerin film senaryolarında gösterdikleri, yaşattıkları kahramanlıkları bizim milletimiz bizzat kanıyla canıyla gösterdi. Eserin hepsi çok güzeldi. İçlerinden bazılarını seçmek zorundaydık. Şimdi o çocuklarımızı burada değerlendireceğiz.”

Bugünün gerçeği yarının garantisi”
Hamit Şerifoğlu Ortaokulu Müdürü Ömer Tokgöz, eserle, gerçeğin geleceğe taşındığını belirterek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Birlik ve beraberlik şuurunu yaygınlaştırarak taze tutmayı ve gelecek nesillere aktararak sağlam bir toplumsal hafıza oluşturmayı hedefleyen bugünün gerçeği yarının garantisidir. Özellikle hazırladığımız bu eseri lütfedip yazmış oldukları önsözde taçlandıran ve bizleri onurlandıran Cumhurbaşkanımıza saygı, minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. Bu eserin ortaya çıkmasında en büyük pay yurdun her köşesinden şehidimize mektup yazan öğrencilerimizindir. Bilim Teknoloji ve Sanayi eski Bakanımız Faruk Özlü’ye, kitabımızın 5 bin basımını ve ülkemiz geneli dağıtımını üstelenen Sayın Düzce Belediye Başkanımız Dursun Ay’a, talebelerimize ödüllerini takdim eden okulumuzun isim sahibi kıymetli büyüğümüz Hamit Şerifoğlu’na ve projenin başından sonuna kadar emek akıttığımız üyelerimize teşekkür ediyorum.”

Ömer Halisdemir onurlu bir asker olarak öldürüleceğini bile bile verilen emri uyguladı”
Hamidiye Mahallesi’nde bulunan okulun yapımını üstlenen hayırsever Hamitşerifoğlu’nun oğlu Mehmet Şerifoğlu ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Bu okulun Düzce’mizin ve ülkemizin yetiştirdiği genç kuşakların vatan sevgisinden güç alarak akıl ve bilim yoluyla ülkemizin önüne çıkan engellerin aşılacaklarına inanıyoruz. Ömer Halisdemir onurlu bir asker olarak öldürüleceğini bile bile komutanın vermiş olduğu emri uyguladı. Hainleri durdurdu ve şehitlik mertebesine ulaştı. Babamız Hamit Şerifoğlu da 50 yıldır Düzce’miz için çalıştı. Düzce’mizin zor günlerinde yöneticilerimize destek oldu. Şehir yaşamını güzelleştiren projeleri hayata geçirdi. Kalkınmaya katkı verdi. Bizler hepimiz çok çalışırsak doğruluktan dürüstlükten ayrılmasak zorluklardan yılmazsak yenilikleri hayata geçirirsek ülkemiz büyür ve güçlenir.”Açılış konuşmalarının ardından yarışmada dereceye giren öğrenciler, onları dereceye sokan mektuplarını okudu. Daha sonra isimleri okunan öğrenciler altınları takdim edildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri