O TARİHTEN SONRA HEPSİ GEÇERSİZ OLACAK

Gündem 16 Haziran 2022 16:20
Videoyu Aç O TARİHTEN SONRA HEPSİ GEÇERSİZ OLACAK
A
a

Düzce Valiliği, yeni tip ehliyetler ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, yeni tip sürücü belgelerinin yenilenme işlemlerinin il ve ilçe nüfus müdürlüklerince yapıldığı hatırlatılarak, vatandaşların yıl sonuna kadar ehliyetlerini yenilemesi gerektiği bildirildi.

Eski tip ehliyetlerin değiştirilmesi için verilen süre 2022 aralık ayında sona erecek. Yıl sonuna kadar yenilenmeyen eski sürücü belgeleri, geçersiz sayılacak. Ehliyet yenilemek için gerekli evrakların önceden hazırlanarak Düzce İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri’ne götürülmesi gerekiyor. Ehliyet ücretinin de randevu zamanından önce yatırılması zorunlu.
Konuya ilişkin Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Düzceli sürücülerin yıl sonuna kadar ehliyetlerini yenilemesi gerektiği, aksi takdirde tanınan süre sonunda eski ehliyetlerin geçersiz olduğu belirtildi.
Açıklamada, şunlar kaydedildi: “2 Nisan 2018 tarihi itibariyle yeni tip sürücü belgelerinin yenilenme işlemleri il ve ilçe nüfus müdürlüklerince yapılmaktadır. Eski tip sürücü belgelerinin 31 Aralık 2022 tarihine kadar yeni tip sürücü belgesi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Düzce ilimizde tüm ilçe nüfus müdürlüklerimize ve Düzce İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’müze (Düzce Merkez-Akçakoca İlçe Nüfus Müdürlüğü ve Düzce İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü randevu ile çalışmaktadır.) "Sürücü Olabilir" sağlık raporu, 1 adet biyometrik fotoğraf, 15 TL ücret (belirtilen bankalar ve PTT kanalıyla ödenebilir) ile ALO 199 veya randevu.nvi.gov.tr adresinden randevu alınarak başvuruda bulunabilir.”

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri