O MAKAMI HAK ETMİYORSUN

Gündem 5 Mayıs 2022 17:34
Videoyu Aç  O MAKAMI HAK ETMİYORSUN
A
a

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’in şahsi düşüncelerini Düzce’ye mal edip Düzcespor’un şampiyonluk kutlamasına atıfta bulunup “Bayan şarkıcı Düzceli’ye ve Düzcespor’a yakışmaz!” paylaşımı yapmasını kınayan CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, “Kadınlarımızı ötekileştirmekten, ikinci sınıf insan muamelesi yapmaktan vazgeç artık. Sen laik Türkiye Cumhuriyeti’nde o makamı hak etmiyorsun.” eleştirisinde bulundu.

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin bu kez baltayı taşa vurdu. Düzce’de yıllardır düzenlenen festival ve şenliklerde birçok ünlü kadın şarkıcı sahne alırken, 7 Mayıs Cumartesi günü Anıtpark’ta düzenlenecek Düzcespor’un şampiyonluk kutlamasında konser verecek olan Şarkıcı Ece Seçkin için “Düzceli’ye ve Düzcespor’a yakışmaz!” paylaşımı yapan Başkan Şahin’e ülke çapında tepkiler çığ gibi büyüyor. Sosyal medya hesabını adeta din görevlisi edasıyla İslami paylaşım odaklı kullanan ve ağırlıklı olarak kadınları eleştiren Başkan Şahin’in son paylaşımında şahsi düşüncelerini Düzce ve Düzceliler adına kullanması sert dille eleştirildi.
Tepki çeken paylaşım
Geçmişte A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Survivor yarışmasına katılan Ayşe Yüksel’in kıyafetlerini diline dolayan ve buna benzer birçok açıklama yapan Başkan Şahin’in Şarkıcı Ece Seçkin üzerinden yaptığı “Kutlama için bir bayan şarkıcı getirmeleri Düzcespor'a ve Düzce'ye yakışmaz" çıkışına, Şarkıcı Seçkin, “Bu aşağılayıcı ve ayrımcı açıklamanızı şaşkınlıkla okudum. İnsanların konserime gelip müzik dinlemesinin muhafazakarlıkla ne alakası var konuyu nereye çekmek istiyorsunuz? Kadınları susturamazsınız!" diye yanıt vermişti.
Abanoz sert dille eleştirdi
Yaptığı paylaşımla bir anda tepkilerin odağına yerleşen Başkan Şahin’e bir sert eleştiri de CHP’li Tuğrul Abanoz’dan geldi.
CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, yaptığı paylaşımda, Şahin’e “O makamı hak etmiyorsun!” diye sesledi.
Şahin’in artık fazla ileri gittiğini savunan Abanoz, şunları kaydetti:
“Haddini aşan açıklamalar ile gündemde kalmaya çalışan, densizlikleri ile partisinden ihraç edilen bu zat çok ileri gidiyor.
Güzelim Düzce'mizi, bağnaz, gerici, yobaz, saçma sapan paylaşımlar ile karalamaya çalışan bu zihniyeti şiddetle kınıyorum.
Kadınlarımızı ötekileştirmekten, ikinci sınıf insan muamelesi yapmaktan vazgeç artık. Sen LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ’nde o makamı hak etmiyorsun.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri