O KÖYDE KARANTİNA DEVAM EDEBİLİR

Sağlık 17 Mart 2021 11:56
Videoyu Aç O KÖYDE KARANTİNA DEVAM EDEBİLİR
A
a

Cumayeri’ne bağlı Yenitepe Köyü’nde artan mutasyonlu koronavirüs vakaları nedeniyle geçtiğimiz günlerde alınan karantina kararı ile ilgili Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu’ndan yeni bir açıklama geldi. 10 gün sonunda vaka sayılarının masaya yatırılacağını belirten Koloğlu, çıkacak sonuca göre karantinaya yönelik “tamam” ya da “devam” kararı alınacağını bildirdi.

Cumayeri’ne bağlı Yenitepe Köyü’nde yaşayan 7 kişide mutasyonlu koronavirüs görülmesi üzerine köy, 12 Mart’ta giriş çıkışlara kapatılarak 10 günlük karantinaya alınmıştı.
Köyün giriş çıkışlarında jandarma ekiplerinin nöbeti sürerken Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu’ndan konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi.
HIZLI ARTIŞ KARANTİNAYI GETİRDİ
Cumayeri genelinde son bir haftada vaka sayılarında artış olduğunu kaydeden Koloğlu, “Cumayeri’nde son bir haftadır vaka sayıları biraz arttı. Merkezde de artış var ama özellikle Yenitepe Köyü’nde hızlı bir veri artışı olması dolayısıyla İlçe Hıfzıssıhha Kurulu olarak giriş çıkışları yasakladık.” dedi.
“DEĞERLEDİRME YAPACAĞIZ, TEKRAR KARAR ALABİLİRİZ”
Yenitepe Köyü’ndeki karantinanın uzatılıp uzatılmayacağı ile ilgili de konuşan Koloğlu, “10 gün sonunda tekrar bir değerlendirme yapacağız. Vakalardaki son durumu değerlendireceğiz. Tekrar onunla ilgili bir karar alabiliriz.” ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri