NİHAYET YATIRIMLA BULUŞUYOR

Gündem 5 Ocak 2018 15:18
Videoyu Aç NİHAYET YATIRIMLA BULUŞUYOR
A
a

Şehrin en merkezi noktası olmasına karşılık yıllardır yatırımlardan mahrum kalan Asar Deresi’nin güneyi için sonunda harekete geçildi. Düzce Belediyesi’nin otopark olarak kullandığı dere kenarındaki alan araç parkına kapatıldı, kokoreççi esnafının kaldırılması için de çalışmalar başladı. Yıllardır adeta kaderine terk edilmiş vaziyette hizmet bekleyen derenin güney tarafını hareketlendirmek için ilk somut adım “Yeşil alan ve park” projesi olacak.

Düzce’de kötü görüntüye neden olan manzaralara karşı savaş açan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, şehrin çehresini olumsuz etkileyen unsurlara yönelik geçtiğimiz haftalarda “Kaldırın” talimatı vermişti. Bu doğrultuda harekete geçen ekipler ilk olarak Sanayi Çarşısı etrafındaki hurda araçları bulundukları yerden kaldırmıştı. Şimdi ise Asar Deresi kenarındaki seyyar kokoreççiler ile dağınık bir manzaraya neden olan otoparka el atıldı.

Yeşil alan yapılıyor
Başkan Ay’ın Öncü TV’de katıldığı Platform Programı’nda ‘Yeşil alan olacak’ dediği Azmimilli Mahallesi’nde bulunan ve Düzce Belediyesi’nin otopark olarak kullandığı alana yönelik çalışmalar dün başladı. Böylelikle yıllardır adeta kaderine terk edilmiş bir vaziyette hizmet bekleyen derenin güney kısmı için nihayet somut adımlar atılmaya başlandı. Düzce Belediyesi zabıta ekipleri eşliğinde dün sabah saatlerinde çalışmaların başladığı bölgede otopark ile birlikte otoparkı çevreleyen teller kaldırılarak dubalarla çevrildi. Önümüzdeki günlerde alanın yeşillendirilerek çocukların eğlenceli vakit geçirebileceği bir park yapılması ve çevre düzenlemesi çalışmaları ile güvenli bir hale getirilmesi planlanıyor.

Kokoreççi esnafı taşınıyor
Öte yandan, Asar Deresi kenarında kötü bir görüntü sergileyen seyyar kokoreççi esnafının, Düzce Belediyesi tarafından Kiremitocağı Mahallesi’nde bulunan eski otogar mevkiinde yapımı tamamlanan yeni ünitelere yakın zamanda taşınacağı öğrenildi.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri