NAMIK KEMAL İLKOKULU MÜZEDE

Eğitim 13 Mayıs 2022 17:28
Videoyu Aç NAMIK KEMAL İLKOKULU MÜZEDE
A
a

Namık Kemal İlkokulu 2-C Sınıfı Öğretmeni Tülay Ünsal'ın öncülüğünde ve Düzce Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün desteğiyle antik tiyatroyu ve müzeyi gezme fırsatı yakalayan öğrenciler tanıklık ettikleri tarihe hayran kaldı.

Her yıl 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Müzeler Haftası dolayısıyla Namık Kemal İlkokulu örnek bir etkinliğe imza attı. 2-C Sınıfı Öğretmeni Tülay Ünsal'ın öncülük ettiği ve Düzce Belediyesi’nin ulaşım desteği verdiği organizasyon kapsamında ilkokul öğrencileri tarihle buluşturuluyor.
Konuralp Mahallesi’nde bulunan antik kent ve müzeyi gezen minik öğrencilere, kültür varlıkları tanıtıldı. Konuralp gezisinin ilk durağı tarihin gün yüzüne çıkarıldığı kazı alanı oldu. Batı Karadeniz'in Efes'i olarak nitelendirilen Prusias ad Hypium Antik Kenti’nin tiyatrosunu ilk kez görme fırsata bulan öğrenciler, antik kentte kazı çalışmalarını yürüten akademisyenler tarafından bilgilendirildi. 2-C sınıfı öğrencileri, merak ettikleri konular hakkında sorular sormayı ihmal etmedi.
Bölgenin tarihi dokusu hakkında bilgi sahibi olan öğrencilerin, Konuralp Müzesi ziyareti ise keyifli anlara sahne oldu. Müzede sergilenen eski zamanlarda kullanılan alet ve eşyaları meraklı gözlerle inceleyen öğrenciler, kendilerine eşlik eden müze yetkililerinin anlattıklarını da dikkatle dinledi.  
Namık Kemal İlkokulu idaresi ve Konuralp gezisini organize eden 2-C Sınıfı öğretmeni Tülay Ünsal, müze ve antik kentte kendileriyle yakından ilgilenen yetkililere ve aynı zamanda sağlanan ulaşım desteği dolayısıyla Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Burçin Sarıcan nezdinde belediye yönetimine teşekkür etti.
Namık Kemal İlkokulu öğrencilerinin bir program dahilinde Konuralp Müzesi’ni ziyaret etmeye devam edeceği öğrenildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri