MÜZELER HAFTASI KUTLANDI

Gündem 19 Mayıs 2022 17:22
Videoyu Aç MÜZELER HAFTASI KUTLANDI
A
a

18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Müzeler Haftası dolayısıyla Konuralp Müzesi’nde etkinlik düzenlendi. Programa Düzce Valisi Cevdet Atay da katıldı.

Konuralp Müzesi, 18-24 Mayıs Müzeler Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinliğe ev sahipliği yaptı. Etkinliğe, Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli, Belediye Başkan Yardımcısı Oya Kocaman ile kurum müdürleri, öğrenciler ve aileleri katılım sağladı.
Etkinliğin ilk bölümünde Konuralp Müze Müdürü İhsan Aslan protokol üyelerine Konuralp’in tarihçesi ve müzenin kuruluşu ile geçen süreçte yapılan çalışmalarına yönelik sunum gerçekleştirildi. Ardından protokol üyelerine müze gezdirilerek sergilenen eserler hakkında bilgiler verildi.
Programın ikinci bölümünde ise öğrenciler tarafından halk oyunları gösterilerini gerçekleştirildi. Protokol üyeleri, minik öğrencilerle günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.
“Düzce’de tarihi değerlerimiz var”
Etkinliğin ardından haftaya yönelik kısa bir değerlendirme de bulunan Gösterişli, “Müzeler Haftamızı kutluyorum. Geçmişimizi iyi bilmemiz lazım ki geleceğimizi daha sağlıklı planlama yapabilelim. Gençlerimize geçmişimizi öğretelim ve geleceğimize ona göre şekillendirelim. Düzce’de çok önemli tarihi değerlerimiz var. Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü'de saklı tarihin gün yüzüne çıkması için büyük çaba sarf ediyor.  Düzce Belediyesi olarak tarihe ne denli değer verdiğimizi yaptığımız çalışmalarla gösteriyoruz. Antik Tiyatro özelinde yaptığımız çalışmalar ve ortaya çıkarttığımız tarihi kalıntılarla sadece Türkiye değil tüm Dünya genelinde merakla takip edilen bir şehir haline geldik.” dedi.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri