MUTLU BİR HAYAT İÇİN...

Gündem 27 Aralık 2018 12:55
Videoyu Aç  MUTLU BİR HAYAT İÇİN...
A
a

Düzce Üniversitesi'nde düzenlenen “DÜKAT’la Hayatın Farkındayız” etkinliğinde konuşan Düzce Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Öğrencisi ve Zumba – Fitness – Plates Eğitmeni Naz Bulut, mutlu bir hayat yaşamak isteyenlerin hayatında mutlaka spor olması gerektiğini belirtti.

Düzce Üniversitesi Kariyer Topluluğu (DÜKAT)’nun Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2018 1. Çağrı programı kapsamında gerçekleştirdiği “DÜKAT’la Hayatın Farkındayız” etkinliği, birinden başarılı akademisyenler, yazarlar, gazeteci ve girişimcileri öğrencilerle buluşturdu.

"Anahtar kelimeler: Farkındalık, farklılık ve fark yaratmak"

Düzce Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı Koordinatörü Öğr. Gör. İlyas Temel Şafak, Kariyer Topluluğu’nun farkındalık için yapmış olduğu projelerden duyduğu memnuniyetini dile getirerek, topluluk üyelerini tebrik etti. DÜKAT’la Hayatın Farkındayız etkinliğinde birbirinden başarılı kişileri konuk edeceklerini söyleyen Öğr. Gör. Şafak, başarılı olmuş bu kişilerin hayatına etki etmiş anahtar kelimelerin; farkındalık, farklılık ve fark yaratmak gibi eylemler olduğunu dile getirdi.

"Gelişmelerin farkında olmamız gerekiyor"

Gelecekte de söz sahibi olabilmek için çevredeki ve dünyadaki gelişmelerin farkında olunması gerektiğini katılımcılarla paylaşan Şafak, “Eğer siz başarılı bir kariyer yapmak istiyorsanız; dijitalleşmeyi, yeni medya ve sosyal medyayı, e-ticareti ve inovasyonu iyi bilmeniz gerekiyor. Yabancı dilinizi geliştirmeniz gerekiyor.” diyerek artan bu rekabet ortamını fark yaratarak fırsata çevrilebileceğinin altını çizdi. İki gün sürecek olan bu etkinliğin herkes için yararlı olması temennisinde bulunan Öğr. Gör. İlyas Temel Şafak, programda emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

"Herkesin bir hobisi olmalı"

Gerçekleştirilen açılış konuşmasından sonra sunumunu yapmak için kürsüye davet edilen Düzce Fotoğraf Gönüllüleri Derneği Başkanı ve Girişimci Özel Çelik, fotoğraf çekmeye nasıl başladığını anlatarak, edindiği bu hobi sayesinde, normal iş hayatında hiçbir zaman karşılaşamayacağı üst düzey yöneticilerle bir araya geldiğini ifade etti. Hayatın farkında olunması için herkesin bir hobisi olması gerektiğini söyleyen Özel Çelik, kendisine bu fırsatı verenlere teşekkür etti.

"Her karesi bir mesaj içeriyor"

Konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen Akademisyen – Yazar Defne Ilgaz ise gerçekleştirdiği sunumunda; çeşitli medya kanallarında yayınlanan film ve klipleri katılımcılarla paylaşarak bilinç altına verilmek istenen asıl mesajın farkında olunması gerektiğini vurguladı. Yapılan bu çalışmalarla toplumları, gelecekte yapacakları değişimlere hazırladıklarını söyleyen Ilgaz, milyonların izleyeceğe bu tür senaryoların 1 saniyesinin bile boş bırakılmayacağının ve her karesinin bir mesaj içerdiğinin altını çizdi.

Akademisyen – Yazar Defne Ilgaz’ın sunumundan sonra konuşan Düzce Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Öğrencisi ve Zumba – Fitness – Plates Eğitmeni Naz Bulut, mutlu bir hayat yaşamak isteyenlerin hayatında mutlaka spor olması gerektiğini belirterek, kararlı oldukları sürece herkesin kendi istediği işi yapabileceğini ifade etti.

Şehir Engel Tanımaz”

Günün son sunumunu gerçekleştiren Youtuber Emre Özcan ve görme engelli Yunus Emre Polat, açmış oldukları “Şehir Engel Tanımaz” Youtube kanalıyla engellilerin de hayatın farkında olabileceğini anlatmaya çalıştıklarını söyledi. Yapmış oldukları video çekimleriyle engelliler adına farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını dile getiren konuklar, Düzce Üniversitesinde bulunmaktan ve öğrencilerle bir araya gelmekten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, ilgi gösteren herkese teşekkür etti.

Programda, Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Yusuf Parlak’ın ebru çalışmalarının yer aldığı ebru sergisi de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri