MÜSİLAJLA MÜCADELEYE TAM DESTEK

Gündem 25 Haziran 2021 15:00
Videoyu Aç MÜSİLAJLA MÜCADELEYE TAM DESTEK
A
a

Marmara Denizi’ni kaplayan ve temizlenmesi için hızlı şekilde sürdürülen müsilajla mücadele çalışmalarına Düzce Belediyesi’nin desteği devam ediyor. Bu kapsamda, enerji üretiminde değerlendirilmek üzere Düzce’ye 7 ton getirilen müsilaj miktarı toplamda 11 tona ulaştı.

Son aylarda Marmara Denizi ve çevresinde oluşan, denizin dibini ve yüzeyinin kaplayan müsilaj adı verilen deniz salyası yayılmaya devam ediyor. Denizdeki yaşamı tehdit eden müsilaj ile mücadele çalışmaları da tüm hızıyla sürdürülüyor.
Marmara Denizi’ndeki temizlik seferberliğine Düzce Belediyesi de destek verirken toplanan müsilajlar da farklı şekillerde kullanılmak için değerlendiriliyor. Belediye ekipleri tarafından geçtiğimiz hafta içi Marmara’dan toplanan ve Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Tesisi’nde enerji üretiminde değerlendirilmek Düzce’ye getirilen müsilaj miktarı 11 tona çıkarılarak sisteme entegre edilmiş oldu.
Müsilaj kullanımıyla enerji üretimine yönelik sonuçların önümüzdeki haftalarda belli olması beklenirken, Düzce Belediyesi’nin büyük bir çevre felaketi olarak yayılmaya devam eden müsilaj ile mücadele çalışmalarına aynı şekilde destek vermeyi sürdüreceği öğrenildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri