MÜSİAD KOLTUK SEVDALISI KURUM DEĞİL

Gündem 1 Nisan 2018 11:55
Videoyu Aç MÜSİAD KOLTUK  SEVDALISI  KURUM DEĞİL
A
a

MÜSİAD Düzce Şubesi tarafından Yerli Danışmanlık ve Eğitimde Markalaşma” konulu toplantı düzenlendi. Toplantıya katılan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, burada yaptığı konuşmada, “MÜSİAD’ın koltuk sevdalısı bir kurum olmadığı 1990 yılından beri gözlenmektedir. Burada ülkemiz için hep birlikte neler yapabiliriz bunu konuşacağız.” dedi.

Yerli üretime katılımı arttırmak ve bu konuda yapılması gerekenleri ele almak için MÜSİAD Düzce Şubesi tarafından “Yerli Danışmanlık ve Eğitimde Markalaşma” konulu toplantı düzenlendi. Toplantıya Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ile dernek üyeleri katıldı.

Katma değeri çok yüksek bir sanayiyi ilimize kazandırmaya çalışıyoruz”
Toplantıya yeri üretimin önemine değinen Düzce Valisi Zülkif Dağlı, “İlimizde çok önemli bir toplantının yapıldığını görüyoruz. MÜSİAD’ın koltuk sevdalısı bir kurum olmadığı 1990 yılından beri gözlenmektedir. Burada ülkemiz için hep birlikte neler yapabiliriz bunu konuşacağız. Bilgi çağındayız ve bu çağın önemi büyüktür. Bilgi ve teknoloji ayrılan paranın önemi de büyüktür. Bu nedenle katma değeri çok yüksek bir sanayiyi ilimize kazandırmaya çalışıyoruz.” ifadelerine yer verdi

Sendikalar işverenden çok yüksek para alıyor”
Düzce’de faaliyet gösteren organize sanayi bölgesindeki fabrikalarda çalışan sendikalı işçiler konusuna değinen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay da yaptığı konuşmada; “İktisat ve işletme bilen arkadaşlar ilimizde çok fazla iş yapmıyor. İşin boyutları büyüdüğü zaman işin içinden çıkılamıyor. Bu konunun değerlendirilmesi gerekiyor. Diğer bir konu ise işçi ve işveren ilişkisi. Sendikalaştırılan işçilere olumlu yaklaşılmıyor. Genelde sendikalı işçiler için sendikaların işverenlerden aldıkları ücretler çok yüksek. Çok yüksek paralar alınıyor. Sendikaların aldıkları paraları nerelerde kullanıldığının araştırılması gerekiyor.” dedi.

Özel eğitim kurumları geleceğe kaygıyla bakmaktadır”
MÜSİAD Düzce Şube Başkanı İsa Şengüloğlu da günün anlam ve önemini değerlendirdiği konuşmasında; “İçinde bulunduğumuz süreç çok önemlidir. Bu günlerde milli silahların önemini daha iyi anlamış durumdayız. Tehlike unsurları her geçen gün artarak devam ediyor. Ülkemizin öncelikle kendi kültürel ve tarihsel değerlerini öne alması zorunluluktur. Eğitim kalitesini uluslararası aşamaya çıkarmaya çalışmalıyız. Belli sayıda özel eğitim kurumları markalaşma sürecine girmiştir. Bunun temel nedeni bilginin uzmanlığın yeterince devreye konulmamasıdır. Özel eğitim kurumları geleceğe kaygıyla bakmaktadır.” şeklinde konuştu

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri