MUHTARLARA YEMEK VERİLDİ

Gündem 21 Ekim 2018 11:14
Videoyu Aç MUHTARLARA YEMEK VERİLDİ
A
a

Bu yıl 3. kez kutlanan 19 Ekim Muhtarlar Günü, Düzce’de bulunan bir otelde düzenlenen yemek organizasyonu ile devam etti. Yapılan kürsü konuşmalarında ise muhtarların, ilin yönetimi ve sorunların çözümü noktasında yaptıkları fedakarlığa dikkat çekildi.

19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikleri kapsamında dün sabah saatlerinde düzenlenen yürüyüş ve Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreninin ardından muhtarlar Düzce Valiliği tarafından düzenlenen yemek programında bir araya geldi.
Bir otelin balo salonunda düzenlenen yemek organizasyonuna Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ile Ayşe Keşir, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Belediye Başkanı Dursun Ay, Türkiye Muhtarlar Derneği Düzce Şubesi Başkanı Yaşar Çengel, Düzce İl Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Özcan, Tüm Mahalle Muhtarlar Derneği Düzce Şubesi Başkanı Mensur Bilgin tüm ilçelerin muhtarlar derneği başkanları ve Düzce ili muhtarları katıldı. Yemek öncesinde kürsü konuşmaları yapıldı.
“20 yıl önce köylerimizde parke taşlar, çocuk parkları olacak denildiğinde kimse inanmazdı”
Düzce Valisi Zülkif Dağlı, günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Biz bir aileyiz. Buradaki herkes halkımızla birlikte biz bir aileyiz. İnşallah bu güdülerle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sizler için iyileştirmeler yapmak için gece-gündüz çalışıyoruz. Eksiğimiz var, ihtiyacımız tabii ki var. Bir 20 yıl önce köylerimizde parke taşlar, çocuk parkları olacak denildiğinde kimse inanmazdı. Yeni ihtiyaçları da karşılamak için hep beraber çalışıyoruz.
 “Gördüğünüz iş, yüklendiğiniz misyon çok önemli”
AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır ise yaptığı konuşmada şu ifadelerde bulundu: “Siz toplumun, bütün bireylerin çekirdeği, atomusunuz. AK Parti hükümetleri zamanında muhtarlara verilen önemi unutamayız. Muhtarların aldığı maaş daha önce sigortalarını ödeyemiyordu. Şimdi öyle bir sorun yok. Daha da iyi olmalı. Gördüğünüz iş, yüklendiğiniz misyon çok önemli.”
“Siz devlete hizmet yolunda uç beylerisiniz”
AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ise şunları kaydetti: “Siz devlete hizmet yolunda uç beylerisiniz. Hem siyaset hem devlet idaresinde yeriniz çok ayrı. Bir telefon kadar sizlere yakınız. Siz toplumun kılcal damarlarısınız. Muhtarlarımızın bize ulaştırdığı tüm sorunları için uğraşıyoruz. Ben tekrar gününüzü kutluyorum.”
“Bizler siyasiler olarak her zaman yanınızdayız; millet de hükümet de sizsiniz”
MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, bu anlamlı günü kutlayarak başladığı konuşmasında şunları kaydetti: “Bugünü sizlere eden cumhurbaşkanı olmak üzere, kimin emeği varsa her birine teşekkür ediyorum. Türk kültüründe muhtarlık müessesinin ne kadar önemli olduğunu ve toplumsal faydalarını anlatmamıza gerek yok diye düşünüyorum. Sizler bu sorumluluk bilinci ile hizmet etmeye çalıştığınızı, zor şartlarda görev yaptığınızın farkındayız. Bizler siyasiler olarak her zaman yanınızdayız.”
“Bütün günler muhtarlarımızın”
Muhtarlarla sık sık toplantılar yapıldığını ve sorunların çözülmesi için teker teker dinlenildiğine dikkat çeken Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, “56 tane mahallemiz var her muhtarımız sorunlarını bize iletiyorlar. Biz de bu sorunları çözerek şehrimizi yönetmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla muhtarlarımızın bu konuda çok büyük emekleri var. Çok güzel bir birliktelik kurduk ve birlikte çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız bir gün hediye etmiş ama bütün günler muhtarlarımızın.” dedi.
Türkiye Muhtarlar Derneği Düzce Şubesi Başkanı Yaşar Çengel ile Tüm Mahalle Muhtarlar Derneği Düzce Şubesi Başkanı Mensur Bilgin de günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.
Yapılan kürsü konuşmalarının ardından yemeğe geçildi. Daha sonra program toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri