MUHTARLARA KUTLAMA

Gündem 18 Ekim 2017 11:49
Videoyu Aç MUHTARLARA KUTLAMA
A
a

19 Ekim Muhtarlar Günü olması dolayısıyla Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı birer kutlama mesajı yayımladı. Muhtarların devlet ile halk arasında bir köprü olduğunu belirten Vali Dağlı, “İlimizde mahalle ve köylerimizde yaşanan sıkıntılar muhtarlar ve kamu kuruluşlarının ortaklaşa çalışması sonucu en kısa sürede çözüme kavuşmaktadır” dedi.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay 19 Ekim Muhtarlar Günü sebebiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Devlet ile halk arasındaki köprü
Vali Dağlı muhtarların, demokrasinin temel taşı olup devlet ile halk arasında bir köprü vazifesi olduğunu belirtti.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devletin muhtarlara verdiği önem ve değer ortada olduğunu kaydeden Dağlı, “İlimizde mahalle ve köylerimizde yaşanan sıkıntılar muhtarlar ve kamu kuruluşlarının ortaklaşa çalışması sonucu en kısa sürede çözüme kavuşmaktadır. Muhtarlarımızın görevlerini yerine getirirken yaşadıkları sorunlarında farkındayız. Yaptığımız görüşmelerde, düzenlediğimiz toplantılarda muhtarlarımızdan gelen talepler Valiliğimizce hızla değerlendirilmekte olup, Düzce için en iyi hizmeti verme gayretindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Muhtarlar, yerel yönetimin temel taşları”
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise mesajında, yerel yönetimin temel taşlarından biri olan muhtarlık idaresinin uzun süredir görev yapan büyük bir teşkilat olduğunu belirtti.
Ay mesajında, “Muhtarlarımıza verilen önemin göstergesi olarak yine muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi için 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak ilan edilmiştir. Bütün muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutluyor, kendilerine sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri