MUHSİN YAVUZ KAMPANYAYA DESTEK VERDİ…

Gündem 23 Haziran 2021 13:35
Videoyu Aç MUHSİN YAVUZ KAMPANYAYA DESTEK VERDİ…
A
a

Düzce’de, ölümcül SMA Tip1 hastası olan 1 yaşındaki Zeynep Sare Bebek için başlatılan yardım kampanyaları devam ediyor. Zeynep Sare bebeği yaşatmak için gönüllülerin başlattığı yardım kampanyaları kapsamında, Çilimli ilçesinde bulunan pazaryerinde kermes düzenlendi. Kermesi ziyaret eden Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, satılan ürünlerden alarak kampanyaya destek verdi.

Düzce merkeze bağlı Beyciler Mahallesinde yaşayan Gizem ve Semih Baykul çiftinin, 1 yaşındaki bebekleri Zeynep Sare Baykul, henüz 3 aylıkken Türkiye'de Gevşek Bebek Sendromu olarak bilinen Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastalığına yakalandı.
Hastalığın sadece yurt dışında tedavi imkanı bulunurken, Zeynep Sare bebeğin tedavisi için gönüllülerden oluşan vatandaşlar tarafından ‘Zeynep Sare Bebeğe Nefes Ol’ adı altında yardım kampanyası başlatıldı.  Düzce merkez ve ilçelerde haftanın belirli günlerinde semt pazarlarında Zeynep Sare bebek için başlatılan yardım kampanyası kapsamında, kermesler düzenleniyor.
Muhsin Yavuz tüm Düzce halkını kampanyaya destek olmaya davet etti
Çilimli İlçesinde kurulan semt pazarında Zeynep Sare bebek için yapılan kermesi ziyaret eden Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, kermeste satılan ürünlerden satın alarak, kampanyaya destek verdi. Tüm Düzce halkını, Zeynep Sare bebek için başlatılan kampanyaya destek olmaya davet eden Yavuz, “Düzceli yavrumuz SMA hastası Zeynep Sare için ilçemiz kapalı pazaryerinde düzenlenen kermesi ziyaret ettik. Tüm vatandaşlarımızı kermese, Zeynep Sare’ye Umut Olmaya davet ediyorum” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri