MUHARREM İNCE ÖNCÜ’YE KONUŞTU

Gündem 27 Haziran 2017 18:08
Videoyu Aç MUHARREM İNCE ÖNCÜ’YE KONUŞTU
A
a

Adalet Yürüyüşüne katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili Muharrem İnce mikrofonlarımıza özel açıklamalarda bulundu. “Adalet herkese lazım bir gün Tayyip Erdogan’a da Devlet Bahceli’ye de lazım olabilir sadece CHP’lilerin sorunu değil” diyen İnce, sadece hukukta değil toplumun hiçbir kesiminde adalet olmadığını ifade etti.

Adalet Yürüyüşüne katılım sağlayanlardan biri de Cumhuriyet Halk Partisi’nin konuşmalarıyla dikkat çeken milletvekillerinden olan Muharrem İnce’ydi. Öncü TV mikrofonlarına özel açıklamalarda bulunan İnce, hukukun üstünlüğü ilkesine vurgu yaptı. İnce, “2010 referandumunda insanları nasıl kandırdılar? Düzce rekor oranda “Evet” diyen illerden birisi. Bugünlerde hukukun üstünlüğü olacaktı; üstünlerin hukuku değil. Referandumda milleti kandırdılar, sonra ne oldu? Yargıyı FETÖ’ye teslim ettiler. Bugün geldiğimiz noktada geçmişte o Silivri’de Ergenekon-Balyoz davalarında insanları inim inim inletip Silivri hapishanelerinde insanlara zulüm edenler, o hakimler savcıların yarısı kaçak yarısı da şuanda hapishanede. Onun için onlara da adalet lazım. Yani geçmişte insanları sahte delilerle düzmece delillerle insanları hapse atanlar bugün kendileri hapiste. Ama onların da adil yargılanması lazım.” ifadelerini kullandı.
Yürüyüşün amacının tamamen farkındalık yaratmak olduğunu vurgulayan İnce, “adaletin yargı tarafından bağımsız ve tarafsız bir yargı tarafından sağlanması bizim talebimizdir.” ifadesini kullandı. Muharrem İnce adalet kavramının sadece yargıda değil toplum tüm kesimlerinde erozyona uğradığını da sözlerine ekledi. İnce, “Bu ülkenin okullarında adalet yok. Çocuklarımızın soruları çalınıyor. Bu ülkede iş dünyasında adalet yok. İhaleler yandaşlara veriliyor. Kamuda yükselmede adalet yok. Liyakat önemli değil, sadakat önemli. Bu ülkede mazotta adalet yok. Mesela çiftçinin aldığı mazotun fiyatıyla lüks yatlara alınan mazotun fiyatı aynı değil. Çiftçi daha pahalı mazot alıyor. Hiçbir yerde adalet yok. Toplumun çok çeşitli katmanlarından destek gördüğünün farkındayım inşallah hep birlikte yürüyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri