MUHALEFET TALEBE ‘SU’ ÜZERİNDEN TEPKİ GÖSTERDİ

Gündem 4 Mayıs 2020 18:38
Videoyu Aç MUHALEFET TALEBE ‘SU’ ÜZERİNDEN TEPKİ GÖSTERDİ
A
a

Beçi Kooperatifi, Uğur Kooperatifi ve Muncurlu Kooperatifi, Koronavirüs Salgını nedeniyle iş kaybına uğradıkları gerekçesi ile Düzce Belediyesi’nden aylık 1.000 TL gelir güvencesi istedi. Olağanüstü toplanan mecliste görüşülen konu AK Partili Meclis Üyelerinin oyları ile kabul edildi. Buna göre Düzce Belediyesi’nin kasasından her üç Kooperatife de otobüs başına biner TL para çıkacak.

Bugün Düzce Valiliği’nin izni ile “Pandemi” ile mücadele çalışmalarını görüşmek üzere Olağanüstü toplanan Düzce Belediye Meclisi toplantısında, Toplu Taşıma Ruhsat, İzin ve Hat Kirası konuları görüşüldü.
Yapılan meclis oturumunda Düzce Belediyesine toplu taşıma hizmeti veren Beçi, Uğur ve Muncurlu kooperatiflerinin, Yeni Tip Covid – 19 pandemisi nedeniyle zarara ettikleri gerekçesi ile Düzce Belediyesi’nden otobüs başına bin TL’lik aylık gelir garantisi talepleri görüşüldü.
“Suya yüzde 50’li indirimi kabul etmiyorsunuz, kooperatiflere otobüs başına 1.000 TL ödeme yapmayı kabul ediyorsunuz”
Görüşmeler sırasında söz alan İYİ Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Ender Çakar, “Düzce Belediyesi, iş yaptığı tüm kooperatif ve firmalara destek mi veriyor da bu kooperatiflere otobüs başına biner TL destek verecek. Bu yanlış olur. MHP’li arkadaşlar az önce su fiyatlarında yüzde 50’li indirim yapılmasını talep etti, bunu kabul etmiyorsunuz da taşımacılık yapan kooperatiflere otobüs başına 1.000 TL ödeme yapmayı kabul ediyorsunuz. Su fiyatlarına indirimi kabul etmiyorsanız, bunu da kabul etmemeniz lazım. Bu vatandaşa yapılan yanlış olur.” dedi.
Konuşmaların ardından yapılan oylamada Beçi, Uğur ve Muncurlu kooperatiflerinin otobüs başına aylık 1.000’er TL’lik gelir garantisi talebi AK Parti oyları ile meclisten geçti.  

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm