MÜDÜRLÜK TEK TEK AÇIKLADI: 50 HİBE DESTEĞİ

Ekonomi 6 Temmuz 2021 12:50
Videoyu Aç MÜDÜRLÜK TEK TEK AÇIKLADI: 50 HİBE DESTEĞİ
A
a

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bu yıl içinde uygulanacak hayvancılık yatırımlarına ilişkin Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğin yürürlüğe girdiğini bildirdi. Buna göre; hibe konuları için gerekli şartları sağlayan gerçek ve tüzel kişilere yüzde 50 hibe desteği sağlanacak.

Tarım ve Orman Bakanlığınca 2021 döneminde uygulanacak hayvancılık yatırımlarına ilişkin destek oranları belli oldu. Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan bilgilendirmede şunlar kaydedildi:
“Hibe desteğine başvurular 1-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında alınacak olup, başvurular il müdürlüğümüze yapacaktır. Yetiştiricilere;
Büyükbaş için en az 10 baş ve en fazla 50 baş anaç kapasiteli yeni ahır,
Küçükbaş için en az 100 baş ve en fazla 300 baş anaç kapasiteli yeni ağıl yapımı
Kapasite artırımı/ Rehabilitasyonu
Hayvan barınağı amaçlı çadır alımı
Makine, alet ve ekipman alımına (Yem hazırlama makinesi, gübre sıyırıcısı sistemi, seyyar süt sağım makinesi, süt soğutma tankı, hayvan kaşıma ünitesi, otomatik suluk) alanlarında yüzde 50 hibe desteği verilecektir.
Hibe desteğinden, projesi onaylanan, hibe taahhütnamesini veren ve termin planında belirtilen süre içinde yatırımı tamamlayan yatırımcılar yararlanacaktır. Yatırımların 30 Kasın 2021 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir. Söz konusu yatırım konuları için; kararın yayımlandığı tarihte (21 Mayıs 2021) işletmesi bakanlık kayıt sistemlerine kayıtlı olan ve en az 1 yıldır aktif olan, hibe konuları için gerekli şartları sağlamak kaydı ile gerçek ve tüzel kişilere destekleme için başvurabilecektir.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri