MÜDÜR’DEN AÇIKLAMA: DUVAR BAHARDA YAPILACAK

Gündem 4 Mart 2020 17:31
Videoyu Aç MÜDÜR’DEN AÇIKLAMA: DUVAR BAHARDA YAPILACAK
A
a

Düzce Merkeze bağlı Kiremitocağı Mahallesi’nde yaşayan Cevdet Gülaçtı, Kiremitocağı ve Aziziye Mahallesi’nin ortak olarak kullandığı mezarlığın bakımının yapılmamasından şikayet etti. Mezarlığın içerisinde hayvanların otladığını belirten Gülaçtı, belediye yetkililerinin ilgisizliğinden dert yandı. Düzce Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Numan Şirin ise Öncü Haber’e özel yaptığı açıklamada, mezarlığın çevresine mayıs veya haziran ayında beton duvarların yapılacağı bilgisini vererek, mezarlığa giren hayvanların belediye ekipleri tarafından gün içerisinde sık sık kontrol edildiğini ifade etti.

Kiremitocağı ve Aziziye Mahallesi’nin ortak olarak kullandığı mezarlığın bakımının yapılmamasından vatandaşlar şikayetçi. Mahalle toplantısında Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye konuyu ilettiklerini belirten mahalle sakini Cevdet Gülaçtı, belediye yetkililerinin ilgisizliğinden dert yandı.
Mezarlık içerisinde hayvanların otladığını belirten Cevdet Gülaçtı, mezar taşlarına bağlanan atların taşları kırdığını söyledi. Yetkililerden bir an önce mezarlık ile ilgilenmesini isteyen Gülaçtı, “Bu sıkıntımızla ilgilensinler.” dedi.
Kiremitocağı Mahallesi sakinlerinden Cevdet Gülaçtı Öncü Haber mikrofonuna şunları söyledi: “Burası Kiremitocağı ve Aziziye mahallesi ortak olarak kullandı mezarlık. Mezarlığımızda hiçbir ilgilenme yok. Belediye başkanımızla görüştük. Yetkililerle görüştük fakat hiçbir ilgilenme ve geri dönüş olmadı. Dertlerimizi anlattık ayrıca muhtarımızda görüşüyor fakat bir ilerleme olmadı. Burada hayvanlar otluyor atları mezar taslarına bağlayıp mezar taslarını kırıyorlar. Temizlik zaten yok. Belediye başkanımızın da bu konuda bilgisi var fakat herhangi bir sonuç alamadık. Lütfen rica ediyoruz.  Yetkililer bu sıkıntımızla ilgilensinler.”
Müdür Şirin’den açıklama geldi
Öte yandan Aziziye Mahallesi’nde bulunan ve vatandaşların hayvanların içeriye girerek etrafı pislettiğini iddia ettiği mezarlık ile ilgili Düzce Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Numan Şirin, Öncü Haber’e özel açıklamalar yaptı. Mezarlığın çevresine mayıs veya haziran ayında beton duvarların yapılacağı bilgisini veren Şirin, mezarlığa giren hayvanların belediye ekipleri tarafından gün içerisinde sık sık kontrol edildiğini ifade etti.
“Buranın duvarları mayıs ve haziran ayları gibi yapılacak”
Mezarlık ile ilgili çalışmaların mayıs veya haziran ayında başlayacağını belirten Şirin şunları söyledi: “Aziziye Mezarlığı’nda imar sıkıntısı olduğu için duvar sıkıntısı oldu. Buranın duvarları mayıs ve haziran ayları gibi yapılarak mezarlığın etrafı tamamen duvarlar ile çevrilecek. Ama bu arada vatandaşlar giriyor. Biliyorsunuz karşısı Ağa Mahallesi. Roman vatandaşlarımızın yaşadığı bir yer. Bazen oradaki boş alana atlarını bağlıyorlar. Bizde mümkün mertebe onları uyararak atlarını almasını söylüyoruz. İmar yapılacağı için mezarlığın etrafındaki dikenli tellerinde olmamasından dolayı etraf açık kaldı. Bazen atlar mezarlığın içerisine giriyormuş. Bununla ilgili zabıtamıza bilgi verdik ama onlarında yapacak bir şeyi olmuyor.”
“Biz bu işin takibindeyiz”
Mezarlığın içerisine giren hayvanları belediye ekiplerinin çıkardığını belirten Şirin şunları belirtti: “Çalışmalar mayıs-haziran gibi başlar etraf beton duvarlar ile çevrilecek. Mezarlığa giren hayvanlar için arkadaşlarımız gün içerisinde sık sık giderek kontrol yapıyor. Vatandaşa en son atınızı alıp keseceğiz şurada 2 ay kaldı dedim. Biz bu konuda vatandaşlar kadar hassasız. Biz bu işin takibindeyiz. Burayı yapana kadar arkadaşlarımızı oraya göndererek kontrol ettiriyoruz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri