MÜCADELEDEN SEVİNDİREN HABER

Gündem 15 Aralık 2021 12:29
Videoyu Aç MÜCADELEDEN SEVİNDİREN HABER
A
a

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı son haftalık 100 bin kişiye görülen vaka sayısına göre Düzce’nin iyiye gittiğine dair sevindiren haber geldi. Bir önceki haftaya göre 27 Kasım-3 Aralık haftasında Düzce’de her yüz bin kişide görülen vaka sayısı 81 puan birden düşerek 279,77’ye geriledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 27 Kasım-3 Aralık tarihlerine ait illere göre haftalık 100 bin kişiye düşen vaka haritasını yayımladı. Tabloya göre 100 binde en çok vaka görülen il 472 ile Çanakkale olurken, vaka yoğunluğunun en az olduğu kent ise her yüz bin kişide haftalık 6,35 ile Van oldu.
81 puan birden düştü
Düzce’de zirveyi gördükten sonra bir inişli bir çıkışlı seyir gösteren haftalık vaka verilerindeyse bu kez kesin bir düşüş yaşandı. Bir önceki haftaya göre 27 Kasım-3 Aralık haftasında Düzce’de her yüz bin kişide görülen vaka sayısı 81 puan birden düşerek 279,77’ye geriledi.
12 hafta sonra bir ilk…
Düzce’de sağlık sistemini zora sokan artışın ardından yaşanan düşüşle veriler 12 hafta sonra 300’ün altını gördü. Açıklanan verilere göre son haftada Düzce il genelinde bin 106 kişiye daha COVİD-19 teşhisi konuldu. Günlük ortalama vaka sayısıysa 158 oldu. Öte yandan düşüş sevindirse de tam kapanma sürecinde elde edilen kazanımlarla günlük 20’in altına inen vaka sayıları hala yüksek seviyelerde seyretmeye devam ediyor.
Düşüş sürekli hale gelmeli
Uzmanlar, aşılamada yüzde 74’lerde kalarak Karadeniz bölgesi kıyı şeridinde mavi kategoriye geçemeyen tek şehir olan Düzce’de aşıya mesafeli yaklaşanların, salgının kökünün kazınması için bir an önce aşı olmaları gerektiğine vurgu yapıyor. Zira vaka sayıları düşse dahi ölümcül salgın nedeniyle kentte ortalama her gün bir kişi yaşamadan kopuyor.  
Düzce’ye kâbusu yaşatarak salgının kontrolden çıkmasına neden olan rehavetin ise bir kenara kaldırılarak maske, mesafe ve temizlik kurallarına tam uyum aşı ile birlikte en koruyucu önlemler olmayı sürdürüyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri