MODERN SANAYİ SİTESİ İÇİN İLK İMZALAR ATILDI  

Gündem 22 Temmuz 2022 12:14
Videoyu Aç   MODERN SANAYİ SİTESİ İÇİN İLK İMZALAR ATILDI  
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün şehir merkezinde kalan ve kötü görüntü oluşturan eski sanayi çarşısının taşınması amacıyla başlattığı dönüşüm projesinde adım adım sona geliniyor. Projenin gerçekleştirileceği alan ile ilgili Düzce Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü arasında tapu devir teslim imza töreni düzenlendi. Törende konuşan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, projenin 10 ay gibi kısa bir sürede tamamlanacağını söyledi.  

Düzce Belediyesi, merkeze bağlı Beslanbey Mahallesi’nde hazineye ait olan alanda hayata geçirilecek olan Modern Sanayi Sitesi Projesi’nde ilk adım atıldı. Sanayi sitesinin yapılacağı hazineye ait 51 dönüm alan ile ilgili tapu devir teslimi için imza töreni düzenlendi. Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nuran Kartal katıldı.
“Çalışmalar 10 ayda tamamlanacak”
İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce'ye modern bir sanayi sitesi yapılması için uzun zamandır TOKİ ile birlikte çalıştıklarını belirterek, "Burada 266 dükkanlık bir modern sanayi sitesi inşası olacak. TOKİ geçen sene ekim ayında ihaleyi yaptı. Ancak işi alan firmanın düşük fiyat vermesinden dolayı, TOKİ ihaleyi iptal etti. TOKİ başkanımıza “Bu projeyi kendimiz yapalım” dedik. 13 dönüm belediye arazisini geri aldık. 51 dönüm hazineye ait arazinin de Düzce'ye satışı gerçekleştirildi. Tapu teslim töreni olacak. Modern Sanayi Sitesi’nin inşa edilmesinin ilk adımı atılmış olacak. Milli Emlak’tan 51 dönüm bize geçti. Sanayi çarşısındaki esnafların tavsiyeleri doğrultusunda dükkanlar 7 metreye 12 metre olacak. Arazi belediyeden inşaatı da Beltaş tarafından yapılacaktır. 63 dönüm arazinin tapularını almış oluyoruz. 10 ay sürecek ve üzerinde güneş panelleri olan sosyal donatıları olacak. İlk olarak sanayi esnafına bu dükkanları tavsiye edeceğiz. Rayiç bedelin altında makul bir fiyatla eski sanayi sitesindeki esnafımıza teklif edeceğiz.” dedi.
Vali Atay: Düzce’ye hayırlı olsun
Vali Cevdet Atay ise, projenin Düzce’ye hayırlı olması temennisinde bulunarak, “İlimiz için çok önemli olan bu sanayi sitesinin devir işlemleri ile adım atılmış oluyor. Belediye başkanımız bu konuya gönül verdi. İnşallah ilimize hayırlı olur. İnşallah esnafımız daha modern ve iyi yerde çalışırlar.” şeklinde konuştu.  

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri