MİNİK VALİ’DEN KURALLARA UYUN ÇAĞRISI

Gündem 22 Nisan 2021 12:41
Videoyu Aç MİNİK VALİ’DEN KURALLARA UYUN ÇAĞRISI
A
a

Koronavirüs salgınının gölgesinde kutlamaya hazırlandığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Düzce Valisi Cevdet Atay, koltuğunu Güzelbahçe Gazi Mustafa Kemal İlkokulu Öğrencisi 10 yaşındaki Ecrin Bahar’a teslim etti. Küçük Ecrin bir süreliğine de olsa Valilik makamına oturmanın heyecanını yaşadı. Ecrin Bahar, salgın nedeniyle her kesi kurallara uymaya davet ederek, “Maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım” dedi.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920 yılında birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü dünya çocuklarına armağan ederek, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmişti. Her yıl büyük bir coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yıl tüm dünyada etkisini sürdüren Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle buruk kutlanacak
Salgınla mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması kararı alınması nedeniyle, bu yıl çocuklar bayram coşkusu yaşayamayacak.
Düzce Valisi Cevdet Atay’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde, temsili olarak koltuğunu 10 yaşındaki Bahçeşehir Gazi Mustafa Kemal İlkokulu 4’ncü sınıf öğrencisi Ecrin Bahara teslim etti. Küçük Vali, telekonferans aracılığı ile evlerinde bayramı kutlama hazırlında olan arkadaşlarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.
Diğer çocukların sorduğu ‘Sayın Valim Okullar ne zaman açılacak?’ sorusuna “Maskemizi takarsak, kurallara uyarsak, okullar açılacak’ cevabını verdi.
Salgına karşı tüm çocuklardan kurallara uymalarını söyleyen Bahar, “maskemizi takalım ve mesafemizi koruyalım” diye konuştu.
Bahar ayrıca, çocukların güzel vakit geçirmeleri için Düzce’de parklar, oyun alanları ve ücretsiz lunaparklar yapmak istediğini söyledi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri