MİNİK KALPLERE DOKUNDULAR

Gündem 20 Mart 2019 11:16
Videoyu Aç MİNİK KALPLERE DOKUNDULAR
A
a

Kronik hastalıklı çocukların dileklerini gerçekleştirmek için 2014 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nde doğan ve bugün Türkiye’deki bir çok tıp fakültesinde uygulanan Leyla’dan Sonra Projesi kapsamında Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin başlattığı kampanya sonucunda Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Pediatri Servisi’ne kitaplık kazandırdı.

 

Tıp fakültesi öğrencileri tarafından kronik hastalıklı çocukların dileklerini gerçekleştirmek için başlatılan “Leyla’dan Sonra” Projesi ile Düzce Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin Pediatri servisinde tedavi gören çocuk hastaların, hastanede kaldıkları süre zarfında keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla projenin web sayfasından kitaplık kurmak için çağrıda bulunuldu.

Başlatılan kampanya sonrası gelen kitap bağışlarıyla pediatri servisi içinde küçük bir kütüphane oluşturuldu. Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kenan Kocabay, Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Prof. Dr. İlknur Arslanoğlu, Dr. Öğretim Üyesi Önder Kılıçarslan, Dr. Öğretim Üyesi Nadide Melike Sav, Dr. Öğretim Üyesi Seda Erişen Karaca ile serviste görevli sağlık personeli ve tedavi gören vatandaşlarımızın katılımıyla kitaplığın açılışı yapıldı.

Açılışta emek ve sabır isteyen bu projede bulunan öğrencilere uğraşları ve çalışmalarından dolayı teşekkür edilirken, daha büyük projelerde de birlikte olma temennisinde bulunuldu.

Projede yer alan öğrenciler ise, “Pediatri servisinde tedavi gören çocuklarımızın bugün itibariyle kullanabileceği kitapları gönderen, aynı zamanda çocuklarımızın dileklerinin gerçek olmasını sağlayan ve bu güzel ekibin bir parçası olan tüm Leyla'dan Sonra gönüllülerine en içten teşekkürlerimizi sunarız.” ifadelerini kullandı.

Leyla’dan Sonra Projesi nedir?

İlk olarak 2014 yılında İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi’nde ve daha sonra diğer tıp fakültelerinde başlatılan Leyla'dan Sonra Projesi, bugün 53 tıp fakültesinde yürütülerek miniklerin hayatlarına dokunmaya devam ediyor. Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde de 2016 yılından bu yana tıp fakültesi öğrencileri tarafından hastanede tedavi gören pek çok çocuk hastanın dileklerinin gerçekleşmesi ve hastanede keyifli vakit geçirmelerini sağlayarak çocuklarımızda güzel anılar, izler bırakıyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri